Новини
Здоров'я
За кордоном

Китай офіційно подолав епідемію коронавірусу

30.03.2020 Надiя Проценко 0

Країна, яка першою зіткнулась з коронавірусом ще в грудні 2019 року, офіційно подолала епідемію: поширення коронавірусної інфекції на території Китаю вдалося зупинити. Про це заявив офіційний представник держкомітету з питань охорони здоров'я КНР Мі Фен, передає Xinhua.

«Станом на 28 березня кількість підтверджених випадків зараження інфекцією було менше трьох тисяч», – зазначив посадовець на брифінгу. За останніми даними, в Китаї з початку спалаху COVID-19 було зареєстровано 82 198 випадків зараження, 75 923 пацієнтів одужали, 3308 померли.

Попри це в Китаї збільшується кількість завезених випадків коронавірусної інфекції. У зв'язку з цим влада заявила про можливість нової хвилі поширення SARS-CoV-2 в країні.

Про завершення двомісячного карантину в епіцентрі спалаху – м. Ухань – свідчить запуск метро 30 березня. З 9 ліній уханьського метрополітену запрацювали 6. На кожній станції пасажирам будуть вимірювати температуру тіла. Сидіти у вагонах дозволяється лише через одного задля збереження дистанції. Людей без захисних масок до метро не впускатимуть.

Також днями було поновлено рух поїздів між провінцією Хубей і Європою. Перший після карантину китайський вантажний поїзд із медикаментами, автомобільними запчастинами, електронікою тощо відправився з Уханю в Дуйсбург (Німеччина). Про це повідомляє Центр транспортних стратегій.

Довідково:
Напередодні Нового року влада Китаю повідомила Всесвітню організацію охорони здоров'я про те, що в місті Ухань центральної провінції Хубей зафіксований спалах невідомої пневмонії. Вважається, що джерелом інфікування став місцевий оптовий ринок, де, за інформацією ЗМІ, незаконно торгували дикими тваринами. З другої половини січня багато густонаселених китайських міст було зачинено на карантин.

Фахівці встановили, що збудником хвороби COVID-19 став новий коронавірус SARS-CoV-2, що передається повітряно-крапельним шляхом і зберігається на поверхні предметів. Серед головних його симптомів: сухий кашель, утруднене дихання, задишка і підвищена температура.

Згідно зі статистикою Університету Джонса Хопкінса, всього станом на 18.00 30 березня COVID-19 захворіло понад 741 030 тисяч осіб, 35 114 померли, 156 838 тисяч осіб вилікувалися.