Новини
Україна
Київщина

Куди діваються гроші з мобільного телефону

10.04.2019 Оксана Кириленко 0

Останнім часом користувачі мобільних телефонів скаржаться на те, що із рахунків зникають кошти.

Досить часто абоненти самі не знають, що платять за додаткові послуги оператора на які не давали згоду.

Чому так відбувається?

Українські мобільні оператори заробляють в рази менше, ніж більшість їхніх європейських колег. Різко підвищити тарифи не вийде — клієнти перейдуть на найдешевші пакети або просто поміняють SIM-карту. Але оператори знайшли вихід із ситуації: почали надавати пакети послуг на 28 днів, а не календарний місяць; в усі тарифні плани включили плату за інтернет і почали агресивно продавати контент-послуги.

Наприклад, в кінці розмови на екрані телефону спливає повідомлення. "Активуйте послугу СМС-інформування..." і два варіанти відповіді: "відхилити", "прийняти". Натиснувши не дивлячись на другий варіант, ви дозволите щотижня списувати з рахунку 25 грн. А за ці гроші надсилатимуть повідомлення з прогнозом погоди або повідомлятимуть в СМС результати футбольних матчів.

Головна проблема, розповідає експерт ринку Олександр Мазуров, — часто такі послуги надають контент-провайдери. Оператори укладають з ними договори, а вже вони заробляють так, як можуть.
Людина абсолютно випадково може підписатися на непотрібну послугу і помітити це через місяць або два.

Тобто оператори, найчастіше, віддають на "аутсорс" послугу, а вже треті компанії активно її просувають. Якщо ж звернутися до самого оператора, він найчастіше сумлінно допоможе відключити платне інформування, але гроші, зрозуміло, повертати ніхто не буде.

Що робити?

Зобов'язати всіх українців реєструвати мобільні номери на своє ім'я можна, але ситуацію це не врятує. Рішення може бути простішим, розповідає Ігор Самоходський. Зараз Офіс ефективного регулювання розробляє проект, який зобов'яже всіх операторів мобільного зв'язку надавати контент-послуги після подвійного підтвердження.

"Варто розуміти, що самі по собі контент-послуги це нормальна практика. У багатьох країнах відбувається саморегуляція, для нашої ситуації ми пропонуємо ввести подвійне підтвердження. Тобто людина для замовлення послуг мусить двічі підтвердити, що збирається це зробити. Тоді випадково замовити буде складніше", — розповідають у BRDO.

А для самого абонетна єдиним виходом є уважніше переглядати всі смс і в разі чого звертатися за інформацією до оператора.

За інформацією "Обозреватель"

Олександр Литвин