Новини
Україна
Політика

КСУ відкрив провадження у справі щодо конституційності постанови про утворення та ліквідацію районів

16.01.2021 Косянчук Інна 0

Нині триває підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України.

Фото Укрінформу.

Постанову Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів оскаржують у КСУ. Так, 20 жовтня минулого року від 49 народних депутатів України до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання щодо відповідності Конституції України парламентської постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-ІХ. Про це повідомляється на офіційному сайті КСУ.

«У клопотанні зазначається, що постанова не відповідає статті 1, частині другій статті 6, статті 8, частині другій статті 19, частинам першій, другій статті 55, пункту 13 частини першої статті 92 Основного Закону України. Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що врегульовуючи питання територіального устрою постановою, а не законом, Верховна Рада України, хоча і діяла в межах наданих їй повноважень, але не у спосіб, який вимагає Конституція України», - йдеться у повідомленні.

Отже сьогодні, 16 січня, ресурс jurliga.ligazakon.net повідомив, що КСУ відкрив провадження у справі щодо конституційності парламентської постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-ІХ.

Зазначається, що здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду.

Як повідомляв «Погляд», уряд зареєстрував законопроєкт про заборону маршруток.

Також  «Погляд» інформував, що  на Київщині посадовця геологічного держпідприємства звинувачують у хабарництві.

  Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.