Новини

Кремль збирається вчинити злочин проти людяності


Кремль збирається вчинити злочин проти людяності - зображення

За словами помічника президента Володимира Зеленського, Україна щодня втрачає від 100 до 200 бійців на полі бою, тоді як російські війська завдають ударів Сходу країни. Близько 10 000 мирних жителів опинилися в пастці у східному місті Сєверодонецьку, яке стало останнім осередком наступу Кремля, тоді як російські війська просуваються до Слов'янська і Краматорська, де гуркіт артилерії потряс два міста.

А якщо ви хочете відволіктися від новин на онлайн ігри, то переходьте за посиланням.

Нещодавні новини:

Озвучено приблизні втрати особового складу українських військових на день;

фіктивний суд, який засуджує трьох іноземних військових, що воювали на стороні України;

близький сплеск холери у Маріуполі.

Кремль збирається вчинити злочин проти людяності - зображення

Фіктивний суд

Британський законодавець заявив у п'ятницю, що двоє захоплених британців, засуджених до страти, а також марокканець, який воював проти Росії в Україні, "використовуються як заручники", і закликав звільнити їх у рамках обміну полоненими між Києвом та Москвою. Британія заявила в п'ятницю, що ці двоє є військовополоненими, на яких поширюється захист відповідно до Женевської конвенції, і пообіцяла докласти зусиль для їхнього звільнення.

Смертний вирок двом британцям - "вопіюче порушення" Женевської конвенції

Британські чиновники заявили в п'ятницю, що двоє британських бійців, засуджених до страти за участь у бойових діях в Україні проти Росії, повинні мати захист відповідно до Женевської конвенції, а прес-секретар прем'єр-міністра Великобританії назвав їхнє звільнення пріоритетним завданням.

Трибунал у сепаратистському Донецькому регіоні, що підтримується Росією, виніс вирок громадянам Великобританії Ейдену Асліну і Шону Піннеру, а також Брахіму Саадуну з Марокко, за даними російських державних ЗМІ, це перші іноземні бойовики, засуджені з початку війни в Україні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс назвала вирок "кричущим порушенням Женевської конвенції". Вона заявила, що у п'ятницю розмовляла з міністром закордонних справ України "для обговорення зусиль зі звільнення військовополонених, які утримуються російськими проксі".

Управління ООН з прав людини також заявило у п'ятницю, що воно стурбоване смертними вироками, винесеними судом, не визнаним на міжнародному рівні.

Але міністерство закордонних справ Росії назвало бійців найманцями, а реакцію Великобританії "істеричною", запропонувавши країні звернутися до влади самопроголошеної республіки, що відкололася, де сепаратисти борються разом з російськими військами за розширення своєї влади.

Сім'ї Аслін та Піннера стверджують, що вони роками жили в Україні та офіційно воювали разом з українськими збройними силами, а Саадун, як повідомляється, приїхав до України як студент. Губернатор східної частини Луганської області заявив Бі-бі-сі в п'ятницю, що всі, хто воює на стороні Києва, підписують документи зі збройними силами країни й тому повинні мати захист як військовополонені. Така гра кремлівської влади має бути зупинена.

Кремль збирається вчинити злочин проти людяності - зображення

Трагедія Маріуполя

Портове місто Маріуполь під загрозою великого спалаху холери, заявило в п'ятницю Міністерство оборони Великобританії, зазначивши, що окремі випадки захворювання були зареєстровані там із травня. Труднощі, з якими стикається Росія у забезпеченні основних громадських послуг на окупованих нею територіях, включаючи доступ до безпечної питної води.

Південно-східне місто було центральним пунктом російської кампанії з перших днів вторгнення. До кінця травня, після кількох тижнів бомбардувань, Маріуполь повністю перейшов під контроль Москви, надавши Росії ключовий порт та сухопутний міст у Крим, півострів, який вона анексувала у 2014 році.

Помічник мера Маріуполя Петро Андрющенко сказав у вівторок, що внаслідок важких боїв гниюче сміття та трупи забруднили питну воду, внаслідок чого тисячі людей у ​​місті ризикують померти від дизентерії та холери.

У травні Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що змішування стічних вод та питної води створює "величезну небезпеку для багатьох інфекцій, включаючи холеру". Минулого тижня рада Маріуполя написала в Telegram, що місто "буквально тоне у смітті та стічних водах", а тепла погода прискорила розкладання тіл, що "гниють під уламками сотень висотних будівель".