Новини
Суспільство
Світ-суспільство
Україна-суспільство

Кожен бажаючий може відправити до ООН меседж щодо видачі російських паспортів на Донбасі

25.04.2019 Косянчук Інна 0

25 квітня скликається термінове засідання Радбезу ООН у зв’язку з рішенням Кремля

Українська спільнота в усьому світі закликала підписати кожного небайдужого українця месседж до ООН, у якому міститься заклик до ООН і лідерів Великої Сімки зупинити Російську державу на шляху погроз не лише Україні, а й усьому світові. «25-го квітня ООН скликає засідання стосовно того, що президент Російської Федерації підписав наказ про спрощення процесу отримання громадянства РФ громадянами України, які на даний момент проживають на тимчасово окупованих територіях Східної України. Ви можете підсилити меседж до ООН, надіславши їм листа». Про це написала Ходаківська Таня на своїй сторінці у Фейсбуку.

Текст листа (англ. веpсія) ось тут: https://bit.ly/2GDUfVc

Скопіювати та вставити текст у форму ось тут: https://bit.ly/2Dztj74

Підписаний у середу президентом Російської Федерації Володимиром Путіним указ "Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство Російської Федерації у спрощеному порядку" викликав у суспільстві не те що здивування і обурення, а й негайну реакцію і в Україні, і в світі.  

Представник України при ЄС посол Микола Точицький закликав європейських партнерів рішуче відреагувати на дії Росії, яка оголосила про видачу російських паспортів мешканцям окупованої території на Донбасі. "Кремль іде ще далі у його повзучій окупації територій України. Рішення Кремля видавати російські паспорти громадянам України в окупованих районах Донецької та Луганської областей є неприйнятним і жахливим. Ми закликаємо партнерів у ЄС відреагувати на це оперативно та рішуче», - йдеться в оприлюдненій заяві.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти і зазначив: "Рішення РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях - це продовження агресії і втручання у наші внутрішні справи. Це новий "паспортний" етап окупації Донбасу".

Речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці в соцмережі повідомив, що 25 квітня о 22:00 год. за київським часом (15:00 год. за часом Нью-Йорка) відбудеться термінове засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку із рішенням Кремля про видачу російських паспортів на Донбасі. Засідання скликається на вимогу української сторони та проходитиме у відкритому форматі. Німеччина як голова Ради Безпеки та інші партнери України відгукнулися оперативно. Трансляція наживо вестиметься на сайті ООН – webtv.un.org.