Космічний зонд Osiris-Rex наблизився до астероїда Бенну для взяття проби ґрунту
Вже завтра посадку зонда на астероїд покажуть у прямому ефірі.
Про це повідомила прес-служба NASA.
Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) проведе пряму відеотрансляцію спроби спуску космічного апарату OSIRIS-Rex на астероїд Бенну.
Автоматична станція OSIRIS-Rex прибула до астероїда Бенну в кінці 2018 року. Протягом двох років космічний апарат знаходився на орбіті навколо астероїда, збираючи наукові дані про цей об'єкт. Навесні цього року зонд пройшов на рекордно малій відстані від астероїда у пошуках найкращого місця для посадки.
Кульмінацією місії OSIRIS-Rex тепер має стати посадка зонда на поверхню астероїда та взяття проби ґрунту. Цю операцію заплановано на 20 жовтня. У NASA повідомили, що в день посадки на сайті агентства буде вестися спеціальний репортаж, в який увійде пряма трансляція зображення з камер космічного апарату при спробі посадки на астероїд.
Довідка. На думку вчених, в минулому астероїд Бенну був частиною більш великого астрономічного тіла. Передбачається, що в складі астероїда може міститися речовина, що залишилася з часів ранньої Сонячної системи. У разі успіху операції по взяття ґрунту зразки будуть доставлені на Землю у вересні 2023 року.
Нагадаємо, рік тому вчені пояснили загадкову поведінку астероїда, а саме: чому він постійно викидає частинки своїх порід в космос, розмір яких часом сягає 10 см.