Новини
Здоров'я
За кордоном

Коронавірус вже дістався й Антарктиди

22.12.2020 Надiя Проценко 0

Антарктида більше не може претендувати на звання єдиного у світі континенту, де немає коронавірусу. Наразі там COVID-19 підтвердився у 36 осіб на чилійській військовій базі.

Про це повідомляє видання absnews. Дослідницька станція є однією з 13 діючих чилійських баз в Антарктиді.

Науковий комітет з антарктичних досліджень вже розглядав питання впливу пандемії COVID-19 на Антарктиду. Ханна Нільсен, професор університету Тасманії, який є частиною проєкту, що вивчає вплив скасування сезону туризму в Антарктиці, заявила, що наявність вірусу на континенті матиме багато наслідків: від планування та логістики людської діяльності на континенті до прийняття рішень на високому рівні.

«Присутність COVID-19 в Антарктиді також вплине на місцеву дику природу, оскільки існує загроза передачі вірусу від людей до тварин».
Ханна Нільсен

За її словами, віддалена природа Антарктиди збільшує будь-які ризики для здоров'я, тому доступ до Антарктиди може бути обмежений на тривалі періоди.

Зауважимо, що чилійська база розташована на крайньому північному заході континенту та досить віддалена від австралійських баз, які знаходяться на сході.

У цьому сезоні Австралія відправила близько 250 експедиторів на станції Девіс, Моусон, Кейсі та острів Маккуорі. Австралійські експедитори протягом двох тижнів ізолювались у Гобарті і тричі проходили тестування на COVID перед поїздкою до Антарктиди.

«Погляд» також писав, що озонова діра над Антарктидою досягла рекордних значень.

Можливо, вас зацікавить, як в Антарктиді знайшли аномально гарячу точку.

Ілюстрації - скрін з відео absnews.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.