Україна
Головні новини
Суспільство
За кордоном

Кордони ЄС для українців залишаться закритими

27.06.2020 Надiя Проценко 0

Кордони країн Євросоюзу з 1 липня так і залишаться закритими для в’їзду українців, хоча до попереднього списку країн, громадяни яких зможуть відвідувати ЄС в липні, Україна входила. Дипломати ЄС 26 червня вирішили надати дозвіл на в’їзд з 1 липня лише тим країнам, де рівень коронавірусної інфекції дорівнює або нижче середнього показника по ЄС за останні два тижні на 100 тис. жителів. В Україні ж число нових випадків за останні два тижні перевищує середній показник по ЄС.

Про це інформує видання Politico. Зазначається, що в першу редакцію списку, який комісія просила завершити до 1 липня, увійдуть менше 20 країн. України у списку немає, хоча вона була присутня в одному з двох попердніх списків на 47 і 54 країни.  

За даними New York Times, новий узгоджений список включає Алжир, Австралію, Канаду, Грузію, Японію, Чорногорію, Марокко, Нову Зеландію, Руанду, Сербію, Південну Корею, Таїланд, Туніс, Уругвай, Андорру, Сан-Марино, Монако та Ватикан. Китай буде включений до списку, якщо він також відкриє свої кордони для мандрівників з Європейського Союзу, оскільки взаємне відкриття є одним із критеріїв.

Список країн, чиїм громадянам буде відкритий в’їзд до ЄС, буде оновлюватися кожні два тижні з урахуванням розвитку подій. При цьому  Брюссель також оцінить, чи є тенденція на збільшення чи зменшення нових випадків, і розгляне, як країна справляється з епідемією і наскільки надійні її дані.

За даними МОЗ, за весь час в Україні станом на ранок 27 червня лабораторно підтверджених 42 065 випадків COVID-19, з них 1110 летальних, 18 701 пацієнт одужав.

Раніше "Погляд" інформував, до яких країн світу зможуть подорожувати українці у 2020 році.

Фото - з відкритих інтернет-джерел