Новини
Україна

Конкурс «Європейська весна» в українській Вікіпедії: запрошуються всі охочі

21.03.2020 Александр Чернышенко 0

З 21 березня по 31 травня в українському сегменті Вікіпедії відбувається конкурс «Європейська весна».

Про це повідомляє Українська Вікіпедія.

Всіх охочих запрошують писати та доповнювати статті в українському розділі Вікіпедії про країни Центральної та Східної Європи (за винятком України) та змагатись за призи.

Вікіпедія пропонує дослідити країни Центральної та Східної Європи, дізнатися більше і розповісти тисячам інтернет-користувачів про культуру, економіку, природу, науку, історію, спорт, відомих представників країн регіону.

«Цього року конкурс проходить вже вшосте. Під час минулих конкурсів були створені й поліпшені статті „Культура Туреччини“, „Болгарська кухня“, „Грузинська музика“, статті про відомих представників різних країн, географію, історію, культурне надбання. Учасники іншими мовами пишуть про Україну у своїх мовних розділах Вікіпедії. Таким чином метою конкурсу є збільшення обізнаності європейців про сусідні країни через статті в найбільшій онлайн-енциклопедії світу, а також зміцнення співпраці спільнот різних мовних розділів Вікіпедії», — повідомила членкиня організаційного комітету української частини конкурсу CEE Spring 2020 Ольга Мілянович.

Минулого року дописувачі подали на розгляд журі понад 1700 статей, при цьому участь у «Європейській весні» взяв участь 81 конкурсант.

Переможцями конкурсу стануть ті дописувачі та дописувачки, які зроблять найбільший якісний внесок. Також організатори змагання підготують призи для активних учасниць та учасників, котрі напишуть чи суттєво поліпшать принаймні п’ять статей в рамках конкурсу.

Детальніше про конкурс можна дізнатись на його сторінці у Вікіпедії.

Нагадаємо, що 2019 року Україна посіла перше місце за кількістю створених статей.