Новини
Всесвіт

Колишній учений NASA запевняє: життя на Марсі було знайдено ще 40 років тому


Десятки років і мільярди доларів були витрачені на виявлення життя на Марсі. Колишній науковий співробітник NASA впевнений, що існування цієї життя було доведено ще в 1976 році.

У 1970-ті роки NASA запустило програму «Вікінг» для вивчення Марса з поверхні і орбіти планети. У неї входили два ідентичних космічні кораблі – «Вікінг-1» і «Вікінг-2». Обидва апарати складалися з орбітальної станції, що виконувала роль штучного супутника і ретранслятора, і спускової станції. «Вікінги» були запущені 20 серпня і 9 вересня 1975 року відповідно і вийшли на орбіту Марса влітку 1976 року.

У завдання місії, входив пошук біосигнатура мікробних форм життя. При цьому перед польотом «Вікінги» були ретельно стерилізовані, щоб не заразити поверхню Марса земними формами життя. Один з експериментів полягав у змішуванні зразка ґрунту з розведеним водним розчином, поживні речовини в якому були позначені радіоактивним вуглецем. Повітря над зразками контролювалося на предмет виділення радіоактивного вуглекислого газу, який міг з'явитися як продукт життєдіяльності мікроорганізмів у ґрунті.

В результаті експериментів бульбашки газу дійсно були зафіксовані обома «Вікінгами» на відстані близько 6,5 тисяч кілометрів один від одного. Однак повторне дослідження привело до неоднозначних висновків – результати були як позитивними, так і негативними.

Гілберт В. Левін, інженер і винахідник, написав статтю в Scientific American, пов'язану з проведеними на Марсі експериментами. У 1970-ті роки він був провідним дослідником NASA з аналізу ґрунту «Вікінгами». Вчений упевнений, що отримані апаратами дані довели наявність життя на Червоній планеті.

Канавки, вириті ґрунтозаборніком «Вікінга-1»

Як стверджують в NASA, подальші експерименти не надали ніяких явних доказів присутності живих мікроорганізмів у ґрунті поряд з посадочними майданчиками. У відомстві прийшли до висновку, що проби говорять лише про наявність речовин, що імітують життя в ґрунті. Однак, на думку Левіна, з 1976 року не було зроблено жодної серйозної спроби продовжити пошуки життя на планеті.

«Група експертів повинна розглянути все, що стосується старих досліджень ґрунту і нової інформації про Марсі. Об'єктивна колегія вчених може прийти до того ж висновку, що і я – вивчивши проби ґрунту, «Вікінги» знайшли життя», – Гілберт В. Левін.

Нагадаємо, нещодавно вчені прийшли до висновку, що на Марсі текли річки і могло існувати життя.