Новини
Україна-суспільство
Політика

Коли парламент розгляне проєкт бюджету-2021?

19.10.2020 Косянчук Інна 0

Верховна Рада перенесла розгляд проєкту закону «Про державний бюджет України на 2021 рік» з раніше запланованої дати 20 жовтня на період з 3 листопада.

Фото Укрінформу

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні погоджувальної ради 19 жовтня заявив, що парламент не зможе розглянути в першому читанні проєкт закону про держбюджет України на наступний рік на своєму засіданні у вівторок, 20 жовтня. Про це повідомив Укрінформ. Як зазначається, Верховна Рада зможе повернутися до цього питання лише з 3 листопада.

За словами Разумкова, у  п'ятницю з технічних причин не відбулося засідання бюджетного комітету.

«І, згідно із чинним законодавством, проєкт державного бюджету на 2021 рік, який ми мали розглядати завтра, не готовий. Ми не зможемо на пленарному засіданні його розглянути, тому що і народні депутати з ним ще не ознайомилися, і комітет ще не ухвалив відповідне рішення», - підкреслив спікер, звернувши увагу на те, що причиною такого стану справ став коронавірус, який зачепив і парламент.

Разумков поінформував, що станом на сьогодні хворіють або перехворіли 60 народних депутатів. Також низка парламентарів нині на самоізоляції, оскільки контактували і з хворими колегами, і з виборцями.

Втім, Разумков переконаний, що проєкт бюджету найближчим часом буде підготовлений, а розглядатимуть його уже після місцевих виборів. Згідно із графіком роботи, це відбудеться з 3 листопада.

"Не дивлячись на те, що ми 20-го (жовтня - ред.) не зможемо розглянути, але щоб ми скоротили строки при підготовці його і ухваленні, щоб ми в новий рік увійшли з нормальним бюджетом, наскільки це можливо, в достатньо непростих умовах, в яких ми зараз знаходимося. І щоб у нас не було того явища, яке в народі називають "бюджетна ніч", - підкреслив Разумков.

Також він звернувся до профільного та інших комітетів парламенту, до Кабінету міністрів з проханням оперативно доопрацювати законопроєкт «Про державний бюджет України на 2021 рік», аби парламент зміг вчасно його ухвалити.

Раніше «Погляд» інформував про те, які доходи і видатки пропонуються проєктом Держбюджету-2021.