Новини
Буча
Культура

Колекція метеликів Булгакова: Bulgakov museum in Kyiv запрошує подивитися на захоплення видатного письменника

22.06.2021 Валерія Савенко 0

Завітавши до музею Михайла Булгакова, можна побачити ентомологічні колекції відомого письменника та драматурга зібрані понад 100 років тому на його дачі в м. Буча, які той передав в спадщину Україні.

Фото: Bulgakov museum in Kyiv

Гід музею Анна Лебедева розповідає, що ентомологія була його серйозним сімейним захопленням, особливо хлопці — Михайло та брати Коля і Ваня полюбляли збирати колекції комах. В них було спеціальне обладнання, яке Михайло купляв братам та собі за карманні кошти. Вони досліджували світ комах під час літніх поїздок на дачу в Бучу і разом шукали рідкісні екземпляри, навіть тоді, коли Михайло був вже молодим студентом. Так про це згадували його близькі:

«Михаил ловил и бабочек. И, конечно, при горячем участии братьев он увлекся энтомологией, собрал очень хорошую коллекцию бабочек. Причем там были и сатир, и махаоны, и многие другие редкие экземпляры.

Потом, уезжая из Киева, я спросила у мамы: — А где же Мишины коробки с энтомологической коллекцией? Она говорит: — Он отдал ее Киевскому университету, уезжая из Киева».

Також ми повідомляли про театрально-музейний проєкт “Свято на дачі. До 130 дня народження Міхаїла Булгакова”

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.