Київщина
Технології

Кодування супутникового ТБ: коли, як уникнути, альтернатива?

04.12.2019 Олена Стець 0

На початку наступного року в Україні буде закодовано супутникове телебачення. Це означає, що популярні українські тв-канали, які полюбилися багатьом, більше не будуть доступні безкоштовно. Тому, якщо ви є власником супутникової тарілки, вам доведеться шукати альтернативи.

Кодування супутникового ТБ: коли, як уникнути, альтернатива?

У травні цього року на конференціях «Телерадіоярмарок» та «Дні електронних комунікацій» оголосили остаточну дату кодування супутникового телебачення - 20 січня 2020 року. Саме у цей день будуть закодовані основні телеканали українських Медіагруп:

  • 1 + 1 Media (1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, УНІАН, Плюсплюс, Бігуді);
  • Медіагрупа Україна (ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ);
  • StarLightMedia (СТБ, Новий канал, ICTV, М1, М2, КУЙТБ);
  • Inter Media Group (Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм).

Це означає, що телеглядачі, які користуються «тарілками», більше не зможуть дивитися супутникові канали безкоштовно.

Згідно з даними answerthepublic.com за поточний місяць кількість запитів українських користувачів про переналаштування (перепрошивку) існуючого ресивера збільшилося на 30%, у порівнянні з минулим місяцем. Але, на жаль, обхідних шляхів у цьому питанні не існує.

Для кодування каналів буде використовуватися система умовного доступу Verimatrix. Оскільки система безкарткова, вона не піддається злому й розширенню прав доступу. Тому не варто себе тішити ілюзіями про хакерів-альтруїстів, які кинуть усе й зламають для вас кодування. На жаль, не кинуть і не зламають. Можливо, медіагрупи впровадять паралельно ще одне додаткове кодування, що розширить пул виробників обладнання й CAM-модулів, і таким чином ще більше захистять сигнал від «злому».

Щоб продовжувати дивитися українське ТБ, вже зараз варто пошукати альтернативи, адже існує вірогідність збільшення часу очікування у підключенні телевізійних послуг від провайдерів кабельного телебачення до дня офіційного кодування українських телеканалів.

Вже зараз Компанія "Бест" пропонує Вам підключити кабельне телебачення та переглядати улюблені телеканали у відмінній якості. Компанія пропонує підключити аналогове та цифрове телебачення без додаткової метушні. Зателефонуйте, оформіть підключення - це не займе більше, аніж 5 хвилин. А майстри Компанії "Бест" завершать підключення кабельного телебачення в обумовлений з Вами термін. Не очікуйте черги, що створиться 20.01.2020 року, телефонуйте вже зараз, щоб підключили кабельне телебачення одним із перших!