Україна
Анонси
Суспільство
Культура
Події

«Книжковий арсенал»: новації конкурсу книжкового дизайну

12.04.2019 Косянчук Інна 0

Уперше цього року на конкурс конкурсі можуть подати книжки й офіційно зареєстровані видавництва й приватні особи-видавці

 IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», спільно з культурно-видавничим проектом Читомо визначають найкращий книжковий дизайн цього літературного року.

Українські видавництва можуть подавати до участі в конкурсі книжки, надруковані з травня 2018 року по квітень 2019, що не були заявлені до конкурсу раніше та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами. Участь у конкурсі безкоштовна.

Цього року конкурс має кілька оновлень.

Отже, книги будуть відзначені за такими категоріями:

– книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);

– візуальна книга (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);

– дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);

– утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фішкн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);

– експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо)

Також журі визначить гран-прі конкурсу.

З колекцією переможців бажаючі зможуть ознайомитися на спеціальному стенді у секції «Арт-книга». Там з 22-го по 25-те травня відбудеться читацьке голосування за книжку з найкращим дизайном-2019.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити google-форму до 1-го травня.

З 1-го по 13-те травня книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (Київ, вул. Волоська 12/4, бібліотека) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2019».

Засідання журі конкурсу відбудеться 18 травня, а оголошення результатів конкурсу – 22 травня, під час відкриття Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Також варто звернути увагу ось на що. Як і торік, до розгляду експертною комісією не приймаються видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією); видання, що містять неліцензійний контент, суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність; пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію; містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів. Також не розглядаються видання, які вийшли до травня 2018.

Уперше цього року на конкурс можуть подати книжки офіційно зареєстровані видавництва й книжки, видані приватними особами.

Переможці короткого списку мають надати по 3 примірники своїх видань – один примірник буде формувати колекцію найкрасивіших книг під час Книжкової виставки. Другий – для конкурсної лінійки фонду «Buchkunst», третій – для фонду Книжкового Арсеналу.

Книжкам-фіналістам будуть надані спеціальні наліпки, які можна використовувати видавцям з метою промоції своїх видань. Від одного видавництва може бути подано до 5 книжок.

Контактні особи:Оксана Хмельовська, Книжковий Арсеналbook@artarsenal.gov.ua

Джерело: ЛітАкцент