Новини
Київщина
Україна-суспільство

Книги відгуків та пропозицій скасували

07.10.2020 Косянчук Інна 0

Згідно наказу Мінекономіки, такі книги стали необов’язковими через їхню неефективність. Тепер споживачі можуть залишати свої відгуки через "гарячу лінію", електронне та класичне листування або соціальні мережі.

Наказ Міністерства економіки, який скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій, офіційно набув чинності минулого тижня. Мінекономіки, повідомивши про це на своєму сайті, зазначає, що це – черговий крок у напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес-процесів та зменшення застарілих норм.

Також міністерство нагадало, що Кабмін скасував обов'язкове ведення Книги відгуків та пропозицій ще в березні 2019 року. Разом з тим вимоги та згадки про книгу скарг залишалися в низці нормативних документів, зокрема, наказах Мінекономіки. А ось тепер цей застарілий та неефективний інструмент захисту прав споживачів остаточно скасовано.

«Досі підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування. В рік такі витрати сягали понад 44 млн грн. В цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Варто зауважити, що наявність Книги не гарантувала розв'язання проблемних питань, які виникали у покупців. В сучасному світі є більш ефективні та зручні інструменти контролю та захисту прав споживачів. Так, можна залишати свої відгуки через "гарячу лінію", електронне та класичне листування чи соціальні мережі. Крім того, сьогодні споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді (www.consumer.gov.ua). В територіальних органах Держпродспоживслужби та в багатьох місцевих держадміністраціях створені та функціонують консультаційно-інформаційні служби, де споживачі можуть отримати інформацію та допомогу по захисту своїх прав», ідеться в повідомленні.

Також Мінекономіки пояснює, що така практика цілком відповідає європейським і світовим стандартам.

Як повідомляв «Погляд», породіллі знову змушені чекати на державну допомогу .