Новини
Київ
Політика

Кнопкодавити буде непросто: у Верховній Раді пропонують посилити контроль

25.01.2021 Дар'я Сафронова 0

У сесійній залі Верховної Ради планується провести низку нових заходів, що направлені на боротьбу з неперсональним голосуванням.

Фото: Верховна Рада України

З цієї причини планується встановити додаткові камери, заборонити депутатам-кнопкодавам відвідувати пленарні засідання, а також запустити систему “Рада”.

Про це повідомив голова парламенту Дмитро Разумков на засіданні Погоджувальної ради 25 січня.

"Кнопкодавства майже вже немає, але "майже" нас також не влаштовує … Ми повинні зробити так, щоб це був не зовсім приємний етап в історії Верховної Ради України. Головне в цьому реченні слово -"історії", -

Дмитро Разумков
Фото: Facebook/Дмитро Разумков

Наразі зроблено та над чим працюють для вирішення цієї проблеми:

  • Всі вільні місця в залі відключені.
  • Станом на сьогодні відпрацьовується механізм, який дозволить голосувати народному депутатові виключно зі свого місця.
  • Будуть встановлені додаткові камери в залі.
  • Обговорюються зміни до законодавства, зокрема до Регламенту Верховної Ради, пов’язані з дисциплінарним покаранням народних депутатів в межах можливостей, які має Верховна Рада, зокрема це позбавлення депутатів змоги брати участь у пленарних засіданнях і отримувати заробітну плату.

Що буде з "прогульщиками"?

Крім цього, майже 80 нардепів залишаться без відшкодувань витрат на здійснення депутатських повноважень, тому що пропустили понад 30% голосувань без жодних поважних причин або більше половини засідань комітетів, які проводилися у Верховній Раді України в грудні 2020 року. Про це повідомляє "Рух Чесно".

Фото: pixabay

У списку, який складається з 79 прізвищ, є Віктор Балога, Юрій Бойко, Мустафа Джемілєв, Олександр Герега, Олександр Дубинський, Тарас Козак, Андрій Кіт та інші. Загальна сума, яку не виплатять депутатам — 3,3 млн грн.

Нагадаємо, "Погляд" писав, що Кабмін звільнив скандального заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості, який у стані алкогольного сп’яніння керував авто та грубіянив правоохоронцям.

Також ми інформували, що Офіс Генпрокурора розпочав проти народного депутата Олександра Дубінського кримінальні провадження за двома статтями.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.