Новини
Суспільство
Київ

Кличко прокоментував ситуацію щодо спорудження житла «Аркада-будівництво» за інвестиційними угодами

29.05.2020 Косянчук Інна 0

Міський голова Києва звернувся до правоохоронних органів з вимогою негайно втрутитися і дати правову оцінку діям недобросовісного забудовника.

Сьогодні, 29 травня, зранку до будівлі Нацбанку прийшли ошукані вкладники банку "Аркада", обурені тим, що понад 12 тисяч інвесторів півтора року не можуть отримати житло. Люди організували мітинг, на якому вимагали реакції від влади, зауважуючи, що нині майже 40 будинків не добудовані, хоча будівництво "було повністю законне". Потім учасники акції рушили до Офісу президента України. За повідомленням Укрінформу, біля Офісу президента до людей вийшов міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та повідомив, що з приводу цієї ситуації відбудеться нарада у КМДА, і пообіцяв взяти справу на особистий контроль.

Ситуацію під час онлайн-брифінгу прокоментував міський голова Києва Віталій Кличко.

Він зауважив, що інвестори забудовника «Аркада-будівництво», окрім пікетування банку «Аркада», Офісу президента, Кабміну, прийшли й до КМДА з вимогою, аби забудовник виконав свої зобов’язання.

«Зазначу, що протягом останніх років у столиці чимало скандалів навколо об’єктів незавершеного житла, яке вони споруджували із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, але виявилися неспроможними виконати свої зобов’язання перед інвесторами. Зокрема, до міської влади протягом останнього часу надходять численні скарги людей, які інвестували кошти в будівництво житла  та не можуть його отримати через невиконання зобов’язань за укладеними інвестиційними угодами забудовником «Аркада-будівництво», – розповів Кличко.  

І поінформував, що у травні відбулося три зустрічі за участю представників міської влади, інвесторів, забудовника та банку «Аркада», за результатами яких столична влада підтвердила готовність сприяти поновленню будівництва у межах своїх повноважень.

Однак, за словами Кличка, забудовник не виконав своїх зобов’язань і не скоригував проект забудови житлового комплексу «Патріотика на озерах», а також не подав його на обговорення Містобудівної ради.

«А це було основною умовою для продовження будівництва. Бо ви пам’ятаєте, що там були протести громади мікрорайону. А цьому забудовнику для виконання зобов’язань перед іншими інвесторами житлових комплексів «Евріка» на проспекті Глушкова та «Патріотика» нічого не заважає. Місто, як завжди в таких ситуаціях, відстоюватиме інтереси киян, а не забудовника», - підкреслив Кличко і звернувся до правоохоронних органів з вимогою негайно втрутитися в ситуацію.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів