Новини
Обухів
Земля
Київщина-суспільство

Кличко повідомив про закриття сміттєвого полігону, що на Обухівщині

12.10.2020 Кочкина Марина 0

Очільник столиці Віталій Кличко повідомив, що на полігоні №5 у селі Підгірці Обухівського району розпочнуть рекультивацію і підготовку до закриття.

фото з відкритих джерел

«Полігон №5 у Підгірцях – це найбільше сміттєзвалище в Україні. За рік на нього звозять понад 450 тисяч тонн відходів. Працює цей полігон – вже 34 роки. Уявіть – скільки там сміття!» - про це столичний голова повідомив під час онлайн-пресконференції, відповідаючи на запитання ЗМІ.

фото з відкритих джерел

«Ми впроваджуємо на полігоні новітні технології, аби мінімізувати його негативний вплив на екологію. Нагадаю, кілька років тому ми встановили сучасну станцію очищення фільтрату, що здатна сьогодні очищувати 750 кубометрів фільтрату на добу. Це не допускає виливу фільтрату в навколишнє середовище. Я вже підписав розпорядження про початок робіт із рекультивації усього полігону – тобто підготовки до його закриття,» – повідомив Віталій Кличко.

&feature=emb_logo

За словами Кличка, процес буде тривалим, проєкт рекультивації першої карти на полігоні вже пройшов державну експертизу. Сьогодні закуповують необхідне обладнання.

«Ми повинні зробити все можливе, аби надійно законсервувати сміття і не допустити різного роду аварійних випадків. Паралельно місто працює над створенням альтернативи полігону. Київ уже розробив «План управління відходами», що передбачає будівництво переробних підприємств», – зазначив Віталій Кличко.

Раніше «Погляд» повідомляв, що на Обухівщині птахів на сміттєвому полігоні відлякують шумом.