Новини
Суспільство
Здоров'я
Київ

Кличко попросив Кабмін дозволити Києву почати критично необхідні карантинні послаблення із 23 травня

22.05.2020 Косянчук Інна 0

Міський голова Києва зауважив, що з трьох критеріїв, які не дозволяють запровадити послаблення другого етапу обмежень, столиця не відповідає тільки одному, а у місті спостерігається транспортний колапс.

Із завтрашнього дня у Києві було заплановано старт наступного етапу послаблення карантинних обмежень. Як повідомляв «Погляд», вчора міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що наземний громадський транспорт почне курсувати у звичному режимі 23 травня, а метро – з 25 травня.

Сьогодні, 22 травня, під час онлайн-брифінгу Кличко звернув увагу, що послаблення обмежень мало відбуватися із дотриманням усіх норм та регламентів.

І розповів: «Сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. З трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному – кількості хворих на 100 тисяч жителів. Визначена норма складає 12 хворих. У Києві, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на коронавірус на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв, таких як заповненість стаціонарів лікарень не більше, як на 50% ліжок, та кількість проведених ПЛР-тестів на 100 тисяч населення, претензій немає. Перший показник щодо кількості хворих у місті зумовлений спалахом тиждень тому в Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат».

Поінформувавши про це, міський голова Києва повідомив, що він звертається Кабінету Міністрів з проханням дозволити Києву розпочати другий етап послаблень.

«Але не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів –  з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Бо в місті спостерігається транспортний колапс», – зауважив Кличко.

За його словами, оскільки 23 травня вихідний, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12 години дня.