Новини
Суспільство

Київська облрада звернеться до Президента щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) Віталію Баранову

Під час сьогоднішньої сесії Київської обласної ради депутати проголосували за спільне звернення до Президента України та Київської ОВА щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) Віталію Баранову.

Київська облрада звернеться до Президента щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) Віталію Баранову - зображення
Фото: Володимир В’ятрович, Фейсбук

Про це стало відомо з рішення Київської обласної ради від 29.02.2024 №850-25-VIIІ.

Ініціаторкою звернення стала заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

У зверненні, зокрема, йдеться про життєвий і бойовий шлях Віталія Анатолійовича Баранова з позивним “Біба” – підполковника ЗСУ, учасника російсько-української війни, учасника Революції Гідності.

“Після окупації Криму та вторгнення в Україну російських збройних сил пішов до Збройних сил України та став на захист Батьківщини. У вересні 2014 року був мобілізований до 90-го окремого аеромобільно-десантного батальйону на посаду помічника командира батальйону з оперативного забезпечення. Батальйон виконував бойове завдання в Донецькому аеропорту та на околиці Донецька – Опитне, Водяне, Піски. Із 22 січня 2015 року очолив командування батальйоном”,–

йдеться у зверненні.

Віталій Баранов 25 вересня 2015 року був демобілізований у запас ЗСУ. Він проводив активну громадську діяльність. Був помічником голови Товариства сприяння обороні України, очолював всеукраїнську громадську організацію "Об’єднані війною. 90-й батальйон". У 2015 році працював у ТСО України. Окрім того, Віталій Баранов створив громадську організацію, яка опікувалась його побратимами-"кіборгами". Також він був головою Координаційної ради учасників АТО, ООС та волонтерів при Київській ОДА.

“З 24 лютого 2022 року разом з побратимами виконував бойові завдання в районі Чорнобиля та Київського водосховища. З травня 2022 року – начальник штабу, а з серпня 2022 року – командир новоствореного 206 окремого батальйону 241 окремої бригади ТРО ЗСУ. Пройшов Миколаївщину і Херсонщину, північ Харківщини, двічі – Бахмутський напрямок (лютий-березень та вересень-жовтень 2023). За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов’язку нагороджений орденами Богдана Хмельницького III ступеня (10 жовтня 2015 року), ІІ ступеня (12 жовтня 2016 року) і І ступеня (17 листопада 2023 року, посмертно)”, –

зазначають депутати Київської облради.

Нагадаємо, минулого року легендарного кіборга, підполковника ЗСУ, командира 206-го батальйону ТрО Віталія Баранова посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького І ступеня. Це третя державна нагорода, якою відзначили службу комбата на захисті територіальної цілісності України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.