Київщина: відновлення від Канади (ВІДЕО)
26 січня у Києві відбувся офіційний запуск ініціативи "Інклюзивне відновлення за лідерства громад (CLIR)".
Ініціатива є однією зі складових проєкту міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади з 2019 року на запит Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
В межах інклюзивного відновлення 19 територіальних громад із 7 пошкоджених війною областей отримають експертну підтримку у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні.
Експерти CLIR надаватимуть громадам професійну підтримку за такими напрямками: стратегічне управління та планування, налагодження партнерств із міжнародними організаціями, залучення зовнішніх інвестицій, розвиток сфери соціальних послуг, підтримка з розробки планів і стратегій відновлення та розвитку, впровадження принципів сталого розвитку тощо.
"Канада та Україна є давніми партнерами і ми тут, щоб підтримати вас зараз і в майбутньому, особливо українські громади, які потребують планування свого відновлення. Завдяки ініціативі CLIR 19 громад отримають можливість планувати та управляти власними пріоритетами відновлення. Ми раді співпрацювати з Міністерством відновлення над цією своєчасною та важливою ініціативою", —
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць
Ключовим завданням ініціативи "Інклюзивне відновлення за лідерства громад" є посилення спроможності українських громад управляти своїм відновленням в інклюзивний та гендерно відповідальний спосіб, орієнтуючись на потреби усіх мешканців.
До відібраних громад, які візьмуть участь в ініціативі потрапили:
Київська область (Баришівка, Глеваха, Боярка, Велика Димерка)
Донецька та Харківська область (Олександрівська, Близнюківська, Савинська, Балаклійська)
Дніпропетровська область (Софіївська, Першотравенська, Апостолівська, Зеленодольська)
Миколаївська область (Баштанка, Березнегувате)
Одеська область (Шабівка, Білгород-Дністровська)
Чернігівська область (Холминська, Коропська, Менська).
"Ми прагнемо, аби в ході співпраці із командою експертів CLIR, усі відібрані громади отримали необхідні знання, навички та інструменти для розробки ефективних планів відновлення, реалізації проєктів з відбудови, залучення фінансової підтримки та виконання ролі лідерів у процесі відновлення усієї країни", —
директорка проєкту SURGe в Україні Танія Санфорд Аммар
Також днями в Україні стартував ще один проєкт з відновлення, а саме компенсація за зруйноване жило.
Нагадаємо, створено всеукраїнську економічну платформу "Зроблено в Україні" для об’єднання зусиль влади та бізнесу, подолання викликів спричинених збройною агресією рф, просування українського продукту та покращення інвестиційного клімату.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.