Новини
Україна
Новини Київської області
Здоров'я

Кір не дає українцям про себе забути: знову спалах


Таке надзвичайно заразне інфекційне захворювання як кір знову атакує українців: за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 14-го тижня цього року, з 28 березня по 3 квітня, на кір захворіли 2 250 людей. При чому відсоток хворих серед дорослих і дітей практично однаковий: 1121 дорослий та 1 129 дітей. Медики не втомлюються повторювати, що найкращим способом захистися є щеплення, особливо це стосується регіонів, де спостерігається спалах захворюваності. Зокрема, у першу чергу подумати про вакцинацію слід жителям Тернопільщини, Києва та Київської області, де найбільше зафіксовано нових випадків захворюваності на кір, а також мешканцям Харківської та Хмельницької областей.

Кір не дає українцям про себе забути: знову спалах

Нагадаємо, що з початку року (з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р.) на кір захворіло 37 328 людини: 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 осіб.
Станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз. Таким чином усі регіони України забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.


Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.
Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Джерело: МОЗ України

Фото з відкритих інтернет-ресурсів