#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Ірпінь
Києво-Святошинський район

Карплюк - єдиний мажоритарник, який купив рекламу на центральних телеканалах

09.07.2019 Погляд Погляд Погляд

Один з 3200

Кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №95 Володимир Карплюк виявився єдиним з-поміж 3200 кандидатів-мажоритарників, який рекламувався на центральному телебаченні. 

Транслювати його рекламу щоденно телеканали “1+1” та “Інтер” розпочали 12 червня, і до кінця місяця вона з’явилась на екранах українців 226 разів. 

Бутафорний Ірпінь

У ролику самовідставлений ексмер, а зараз самовисуванець Карплюк катається Ірпенем на велосипеді та розповідає про свої заслуги в якості мера міста. Щоправда і парк, показаний в ролику, і деякі інші об’єкти, на яких піарився Карплюк, часто не витримують негоди і під час дощу перетворюються в калюжу.

За червень 50% з 16 млн

Згідно з даними моніторингу вартості телереклами, середня вартість секунди ролику на “1+1” становить 2,2 тис гривень, а на Інтері - 2,8 тис гривень. На першому Карплюка піарили по 13 разів на день, а на другому кількість трансляцій за червень склала 144 ролики, тобто, 8 разів на день. Підсумовуючи варто зазначити,що Карплюк повинен був сплатити за рекламу лише у червні 6,5 млн. гривень.

Закон передбачає обмеження у витратах кандидатів по одномандатних виборчих округах на свою передвиборчу кампанію - 4 тисячі мінімальних заробітних плат, тобто 16 млн 692 тисячі гривень. Підрахувавши навіть приблизно витрати Карплюка стає зрозуміло, що вартість лише глянцевого агітаційного журналу(1,3 млн) та телереклами за червень (6,5 млн) становить 50% цього максимально допустимого бюджету. Походження цих коштів стане відоме за кілька днів, коли кандидати в народні депутати подадуть до ЦВК проміжний фінансовий звіт. 

10 років відробляти рекламу у Раді

Нагадаємо, Карплюк очолює партію “Нові обличчя”, яка останні роки декларує практично нульові надходження, що свідчить про те, що ані партійці, ані громадяни партію фінансово не підтримують. Попри те, що політик має свою партію, він балотується як самовисуванець.

Враховуючи заробітну плату, яку отримують народні депутати (11-46 тис.грн), навіть при найбільших здобутках Карплюк відшкодовуватиме вартість телевізійної реклами більше 10 років. Ця передвиборча кампанія, яка фактично розпочалась з серпня 2018 року, з заяви про відставку з посади мера Ірпеня і оголошення наміру балотуватись до Верховної Ради по 95-му округу, за даними спостерігачів, може стати найскандальнішою за кількістю різноманітних маніпуляцій та чорних технологій з боку піарників цього кандидата. 

Рекордсмен з порушень

Нагадаємо, що під час цієї виборчої кампанії агітатори Карплюка вже неодноразово порушували виборче законодавство України. Наприклад, агітували за нього на міському стадіоні під час проведення спортивного заходу. Також мешканці населених пунктів 95-го округу помічали його рекламну поліграфію в місцевих органах самоврядування та навіть медзакладах, що є доказом використання адмінресурсу. Днями журналісти зафіксували “грічкосійство”(http://amp.gs/OoyC) кандидата, який налагодив “екскурсії” з “бенкетами” працівників сільрад та органів місцевого самоврядування селищ округу до Ірпеня.