#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Суспільство

«Капітошка» на Вишгородщині: дитсадок з додатковими функціями

24.02.2021 0 Косянчук Інна 0

Журналісти «Погляду» побували в селі Козаровичі, де завершують будівництво сучасного дошкільного закладу, який закриє потребу в місцях для дошкільнят села, іще й з запасом.

Фото ІА "Погляд"

Дитсадок «Капітошка» у Козаровичах будують із 2017 року. А загалом дошкільного закладу в селі немає вже більше 30 років. Кілька поколінь дошкільнят батькам доводилося возити в сусідні села, а то й у Вишгород або Київ. Втім, ситуація скоро зміниться: нині завершується будівництво не просто садочка, а Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти «Центр розвитку дитини» «Капітошка» Димерської громади.

Про це «Погляду» розповіла педагог з 25–річним стажем, відмінник освіти Валентина Тимошенко, яка очолить заклад. Вона пояснила, що така громіздка повна назва дитсадочка пов’язана з характером його майбутньої діяльності.

Фото ІА "Погляд"

«Чому «Центр розвитку дитини» – тому що він виконуватиме немало функцій, окрім звичних дитсадківських. Одна з них - заклад надаватиме освітні послуги діткам з особливими потребами. Для того, щоб вони нарівні з іншими дітьми були у закладі дошкільної освіти, у штаті навіть передбачено посаду асистент вихователя. До речі. У садочку буде облаштовано й фізіотерапевтичний кабінет, де дітей плануємо навіть пригощати кисневими коктейлями, які називають просто «пінками». Ще одна запланована функція закладу - оскільки село Козаровичі віддалене від інших населених пунктів, то на базі нашого центру розвитку ми плануємо організувати гурткову роботу не тільки для вихованців нашого дитсадка, а й для учнів 1-4 класів школи. Звичайно, коли відпаде потреба в карантині», -

Валентина Тимошенко

Яким буде садочок

Валентина Миколаївна розповіла про те, що в садочку обладнано теплу підлогу, а ще скоро тут буде встановлено сучасну гімнастичну стінку, і навіть біле електронне піаніно.

Фото ІА "Погляд"

Садочок розрахований на 75 місць, і вже є 70 заяв від батьків. У «Капітошці» завершують облаштування чотирьох груп: однієї ясельної і трьох дитсадківських. Кожна з них має свою назву: «Мамине сонечко», «Метелики», «Ромашка», «Веселі краплинки». Ці назви вписалися в концепцію «Капітошки» - веселого й дружелюбного персонажа відомого мультфільму.

У групи уже завезли сучасні меблі, обладнання, облаштували дитячі майданчики на подвір’ї з сучасним штучним покриттям.

Про настінний розпис

Ми познайомились із художником-оформлювачем Володимиром Тимошенком, який робив настінний розпис у групі «Метелики». Він розповів, що в кожній групі – свій розпис. Ескізи він робив сам, спочатку прорисовував малюнок олівцем, а потім розмальовував акриловими фарбами.

«Ми всі разом радились, як це має бути. Щоб були приємні яскраві кольори, щоб дітям було на чому зупинити свій погляд. Всім, хто ці малюнки бачив, подобалось», -

Володимир Тимошенко
Фото ІА "Погляд"

Голова Димерської ОТГ Володимир Підкурганний розповів, що готовність об’єкта становить 99,9%.

«Це буде п’ятий дитсадочок, який розташований на теренах Димерської селищної ради. Загалом за роки незалежної Українидосі дитсадочків на території Димерської громади досі не було побудовано жодного. Був ремонт, реконструкція, а цей садочок перший, який побудований «з нуля». Дуже багато людей були дотичні до цього процесу. Сподіваюсь, це не останній об’єкт, який зведемо. Ще хочемо школу побудувати і центр розвитку мистецтв, щоб діти мали можливість реалізовуватись змалку», -

Володимир Підкурганний
Фото ІА "Погляд"

Щоправда, на завершення робіт з благоустрою ще трошки грошей не вистачило. Володимир Підкурганний зазначив, що справа буде дофінансовуватися з місцевого і обласного бюджетів за принципом співфінансування.

Про плани на майбутнє

Він розповів також про плани на майбутнє щодо будівництва об’єктів соціально-культурної сфери у Димерській громаді.

«Підписано договір на співфінансування з будівництва в Димері харчоблоку і спортзалу в одній із шкіл, яка протягом усього часу свого функціонування не мала подібного приміщення. Спортзал, який там був, не був придатний для функціонування в повноцінному розумінні. Сподіваємось, за пару років вдасться реалізувати ці об’єкти за рахунок обласних коштів і місцевого бюджету шляхом співфінасування. Нам допомагає в цьому наш народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, яка переймається проблематикою нашого регіону, і все, що вона щиро обіцяла - вона робить у плані підтримки нашої громади», -

Володимир Підкурганний
Фото ІА "Погляд"

Помічник-консультант народного депутата Ольги Василевскої-Смаглюк Максим Петльований розповів «Погляду», що «Капітошка» є одним з об’єктів, який реалізувався завдяки ініціативі Ольги Василевської-Смаглюк як народного депутата.

Фото ІА "Погляд"

«Цей об’єкт демонструє чудовий результат взаємодії обласної влади, місцевого самоврядування та народного депутата, оскільки для організації таких масштабних проєктів є важливою є синергія зусиль, акумуляція коштів, які знаходяться на бюджетах всіх рівнів. Цей об’єкт є одним з таких прикладів. Звичайно, всі об’єкти соціальної інфраструктури мають величезне значення для всієї громади, оскільки вони закривають необхідність у потрібній кількості місць для навчання. Питання садочків надзвичайно гостро стоїть на території Київської області, як і на території всієї України, оскільки ті заклади, які існують на сьогодні, потребують обов’язкової модернізації, капітальних робіт. А тут ми маємо приклад нового будівництва, яке не тільки вирішує проблеми інфраструктури, а й надає можливості для розвитку і для покращення соціальних послуг, які мають бути у громаді», -

Максим Петльований

Максим Петльований розповів, що у 96-му окрузі у 2020 році було реалізовано дуже багато об’єктів різного напрямку – і дорожньої інфраструктури, і закладів освіти, і медицини. «Капітошка» - один з прикладів завершених робіт.

Фото ІА "Погляд"

Про плани на наступний рік

Також помічник-консультант народного депутата розповів про плани на наступний рік. Зокрема, у Димерській громаді вже заплановано будівництво низки об’єктів, які, власне, фінансуються і з місцевого, і з обласного бюджетів. І повідомив, що з боку народного депутата будуть вживатися заходи щодо залучення коштів державного бюджету, для розвитку громади і для розбудови таких об’єктів інфраструктури.

«У цьому році, як уже відзначав Володимир Підкурганний, за ініціативи і народного депутата буде організовано проєкт з будівництва їдальні і спортивного блоку в одній з Димерських шкіл. Про цей проєкт який нам повідомили ще у 2020 році, і от у цьому році вдалося знайти фінансування для реалізації цього об’єкта. Також цей майбутній об’єкт включений у програму «Велике будівництво» президента України, і тому він обов’язково має бути реалізований. Стосовно інших об’єктів – це благоустрій парку на території Димерської громади. Це дуже важливий соціальний об’єкт, який дозволить створити центр громадського відпочинку в селищі і на новий рівень підняти комфорт проживання у громаді», -

Максим Петльований

А поки що – у стінах новозбудованого «Капітошки» тривають роботи із завершення облаштування садочка, у цьому допомагають і батьки майбутніх вихованців закладу.

Фото ІА "Погляд"

Щоправда, з місцями у дитсадках на Вишгородщині ще є проблеми. Зокрема, «Погляд» розповідав, що жителі Нових Петрівців на Вишгородщині через відсутність комунального дошкільного закладу уже кілька років відправляють дітей у садочки сусідніх сіл, а то й Києва. Втім, люди сподіваються, що проблема скоро зникне: голова ОТГ запевняє, що дитячий дошкільний заклад у Нових Петрівцях облаштують уже через кілька місяців.

Як повідомляв «Погляд», затвердженими Кабміном змінами до Положення про заклад дошкільної освіти доповнено перелік категорій дітей, які мають право на першочергове зарахування до державних чи комунальних садочків.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.