Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

Кабмін затвердив новий проєкт районування областей. На Київщині залишається шість районів


Сьогодні, 12 червня, уряд України на позачерговому засіданні погодив проєкт постанови Верховної Ради «Про ліквідацію та утворення районів», де зазначено 129 районів замість нинішніх 490.

Сформовано новий адміністративний поділ областей України. На карті, яку продемонстрували сьогодні, 12 червня, під час позачергового засідання уряду, позначено 129 районів – це істотно менша кількість, ніж було досі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що нині на карті існує  490 районів, їх пропонується укрупнити і створити втричі менше.

«Існуючий районний поділ був утворений ще в Радянському Союзі, у першій половині минулого століття. Це не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні, тому треба наводити порядок. Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей, і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне», - пояснив прем'єр.

 Також прем’єр-міністр зауважив, що бюджет наступного року буде сформований за новим адміністративним поділом.

На Київщині, згідно проекту постанови, яку мають за один день допрацювати та опублікувати, зазначено шість районів у тих межах, які й були на нещодавно опублікованій Мінрегіоном карті.

Як повідомляв «Погляд», сьогодні біля Київської облдержадміністрації відбулась акція мешканців Фастівщини на захист Фастівського району з центром у Фастові.

Дещо раніше «Погляд» інформував, що голови низки райрад Київщини просять зробити центром нового району Вишгород.

А 10 червня колишній ірпінський очільник Володимир Карплюк організував пікет біля Кабінету Міністрів проти надання Бучі статусу райцентру та з вимогою присвоїти цей статус Ірпеню.