Новини
Україна
Довкілля
Земля

Кабмін ухвалив рішення про врахування природоохоронних територій земельним кадастром

05.03.2020 Бобрик Юлія 0

Відповідні зміни до законодавства внесли, доповнивши Порядок ведення Державного земельного кадастру.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, відповідно до якого земельний кадастр враховуватиме природоохоронні території.

Як пояснюють в UNCG, це означає, що на Земельному кадастрі мають бути відображені всі види природоохоронних територій.

«Всі функційні зони всіх установ ПЗФ будуть нанесені на карту ДЗК і відображені на Публічній кадастровій карті. Туристи знатимуть, де не варто прокладати маршрути і навпаки – де варто. Природоохоронці знатимуть, де саме розміщені об’єкти ПЗФ, і зможуть проектувати нові території. Крім того, будуть відображатись і території, що поки не мають заповідного статусу, але вже зарезервовані для подальшого заповідання, і тут не варто планувати рубки, забудову або оранку», – йдеться в повідомлені громадської організації з охорони біорізноманіття та розвитку природно-заповідного фонду.

Також зазначається, що наразі в Україні не для всіх національних парків і регіональних ландшафтних парків (РЛП) затверджене зонування. Деякі області взагалі досі не створили адміністрації своїм РЛП.

«Доведеться завершити розпочату справу та розробити зонування належним чином. Тож зміни до нормативного документа потягнуть за собою завершення створення та налагодження роботи багатьох ПЗФ», – підсумовують в UNCG.