Україна-суспільство
Економіка

Кабмін ухвалив підняття зарплат медикам: хто і скільки отримає

Постанова уряду передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер.

Кабмін ухвалив підняття зарплат медикам: хто і скільки отримає - зображення
Фото: pixabay

Проєкт постанови про підвищення зарплат медпрацівникам розробили у МОЗ. Постанова розповсюджується на всі державні та комунальні заклади охорони здоров'я, а також установи та підприємства, які уклали договір з НСЗУ. Про це пише Укрінформ.

Урядовці під час засідання 12 січня відповідну постанову ухвалили, тож з 1 січня 2022 року передбачається, що зарплата складатиме:

  • не менше 20 тис. грн лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я;

  • не менше 13,5 тис. грн фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Також постановою пропонується внести зміни до типової форми договору про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.

Як зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко, забезпечення даного рівня заробітної плати визначено в бюджеті на 2022 рік. Міністр також розповів, що у 2022 році фінансування сфери охорони здоров'я становить 232 млрд грн, на Програму медгарантій передбачено 157,3 млрд грн, що майже на 34 млрд більше, ніж минулого року.

"Це дає нам можливість реалізувати указ Президента України, а також постанову, за яку ми сьогодні проголосуємо – щодо забезпечення ринкового рівня заробітних плат медичних працівників. Але загальний успіх цієї реформи залежить і від місцевої влади та власників закладів, роль яких є в оплаті комунальних послуг (лікарень), дооснащення лікарень необхідним медичним обладнанням, а також створення умов і соціальних гарантій для залучення нових фахівців", – сказав Ляшко.

Раніше повідомлялося, що після 31 січня невакцинованих проти коронавірусу медпрацівників відсторонять від роботи без збереження заробітної плати. МОЗ оприлюднило розширений перелік професій, представники яких мають в обов'язковому порядку зробити COVID-щеплення.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.