Новини
Україна
Суспільство

Кабінет Міністрів вимагає від НАК «Нафтогаз України» знизити ціну блакитного палива

05.06.2019 Косянчук Інна 0

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пропонує створити міжвідомчу робочу групу, яка перевірятиме процес ціноутворення

Постійні маніпуляції з ціною на газ для населення, а також ситуація, коли вартість газу для промисловості є нижчою, аніж ціна для населення вимагає втручання і подальшого роз’яснення. На це звернув увагу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 5 червня, під час засідання Уряду. Він ініціював створення міжвідомчої робочої групи для перевірки процесу ціноутворення на газ з боку НАК «Нафтогаз України». До складу робочої групи увійдуть представники Рахункової палати, фіскальних служб та інших відомств, а також народні депутати.  

«Сьогодні ми ухвалюємо рішення, яке поверне на землю керівництво НАК «Нафтогаз України». Вони накрутили ціни до 8800 гривень за тисячу кубометрів газу в деяких регіонах. Знову тикатимуть пальцями, що це Уряд зробив, чи хтось ще? Ні, це зробив «Нафтогаз»! І я наголошую, що ніхто це терпіти не буде. Ми говорили це неодноразово. Що передбачає сьогодні ринкова ціна? Газ має коштувати в червні майже 8 тисяч гривень за тисячу кубометрів, у липні 7700 грн, а не 8800 гривень. Оце той коридор, який повністю відповідає ринковій ціні»,  – підкреслив  Володимир Гройсман.

І зауважив, що одним з сьогоднішніх рішень Кабінету Міністрів стане зобов'язання НАК «Нафтогаз» знизити ціни.

«І друге рішення – звернутися до Рахункової палати, АМКУ, ДФС, Аудиторської служби – створити спільну групу з перевірки  формування ціни газу всередині «Нафтогазу». Якщо НАК не відкриє документи, по чому вони купують газ, як транспортують, як калькулюють і продають, буду вважати, що вони приховують маніпуляції і фальсифікації формування ціни. Я наголошую на цьому! Має все бути відкрито, роз’яснено. Кожен контракт – відритий і зрозумілою мовою», –  додав Гройсман і поставив вимогу керівництву НАК «Нафтогаз України» у найближчий час представити прогноз подальшого зниження ціни на газ – відповідно до світових ринкових тенденцій.

Джерело: Урядовий портал