Новини
Суспільство
Культура

"Історію України-Руси" Михайла Грушевського переклали англійською (ВІДЕО)

"Десять його комплектів посядуть чільне місце на українських книжкових поличках по всьому світу. А отже, стануть на захист і нашої автентичної історії, і вільного майбутнього"

У Софії Київській 21 лютого презентували англомовний десятитомник "Історії України-Руси" Михайла Грушевського.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента Олена Зеленська написала у фейсбуку.

"Десятитомну «Історію України-Руси» Михайло Грушевський писав 38 років. І це не лише праця його життя – це перша академічна історія України як окремої держави, що веде початок від Київської Русі. Для, нас сучасних українців, – ніби звичний факт. Але в часи, коли починав роботу Грушевський, доба Київської Русі була давно "монополізована" Російською імперією як початок власної державності. Отже, Михайло Грушевський кардинально змінив імперський фокус, відкривши історію цілого народу світу і йому самому".

За її словами, сьогодні, коли Росія вкотре намагається переписати історію й викреслити з неї Україну, праця професора Грушевського – знову на захисті фактів та історичної правди.

"Дуже тішуся, що десять комплектів "Історії" англійською мовою тепер поповнять "Українські книжкові полички" – проєкт із поширення української літератури, який ми розвиваємо в бібліотеках усього світу і який налічує вже понад 190 поличок у 46 країнах".

Якісний сучасний переклад десятитомника англійською здійснив Центр досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти.

Презентацію та передачу видання провели в Софії Київській за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки, Києво-Могилянської академії та Посольства Канади в Україні.

В заході взяли участь і знані сучасні історики України, США, Канади: Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Франк Сисин.

"Кожен із них у своїх роботах продовжує справу Грушевського – досліджує та розкриває світові українську історію. Бо, як казав Михайло Грушевський: "Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою".

Останні новини: