Київщина
Акції
Суспільство
ПроХОРОШЕ

Історія появи піци «Маргарита»

25.08.2020 Погляд

Зараз замовити піцу Domino‘s може кожен бажаючий, але далеко не кожен знає історію появи рецепта «Маргарити». Це один з найпопулярніших видів страви. Вперше коржик з продуктами з'явився на вулицях Італії у найбідніших жителів. Сталося це задовго до того, як помідори були завезені в країну. Томати — невід'ємний інгредієнт «Маргарити».

Перша спроба страви потрапити на королівський стіл

Піца стала дуже популярною стравою серед нужденних людей в Італії. Вона коштувала недорого і була дуже поживною. Пекарні приносили непоганий дохід власникам. Король Неаполя Фердинанд спробував їжу бідняків на вулиці і був приємно здивований її смаком.

Повернувшись до палацу, він наказав кухарям подати на стіл аналогічну їжу до найближчого святкового обіду. Але королева заперечила проти їжі жебраків, тому в той момент піца так і не стала новим вишуканим блюдом.

Як з'явилася «Маргарита»?

Наступний король Неаполя наполіг на тому, щоб «їжа бідняків» все ж потрапила на королівський стіл. В один із днів в Неаполь прибув король Італії, а на обід йому було подано три страви:

  • «Маринара»;
  • «Чотири сезони»;
  • «Маргарита».

Назву останнього рецепта було придумано практично випадково. За доставку страви був відповідальним піцайоло Рафаель Еспозіто, який назвав блюдо на честь Маргарити Савойської — дружини короля. У день відвідин Неаполя у неї був день народження. Рецепт тривалий час тримався в секреті і випікався тільки в палаці. Була навіть побудована спеціальна королівська піч. Але з часом він «просочився» на вулиці Італії, а далі — по всьому світу.

Так світ побачив новий рецепт, який досі користується неймовірною популярністю в будь-якій країні. Це один з класичних варіантів, який присутній в меню практично всіх піцерій в світі.

Сьогодні «Маргариту» цінують у світі за її прекрасні смакові якості. Дуже популярна вона й у себе на батьківщині в Італії. Жителі країни як мінімум раз на тиждень їдять її. Навіть ті, хто перебуває на дієті, можуть побалувати себе шматочком вишуканого частування.