Новини
Ірпінь

Ірпінські комунальні підприємства звітують «підпільно», і то не всі


В Ірпені на міській комісії з житлово-комунального господарства була відсутня половина керівників комунальних підприємств.

Cьогодні, 7 квітня, постійна депутатська комісія Ірпінської міської ради з питань ЖКГ заслухала фінансові звіти та звіти про діяльність комунальних підприємств Ірпеня.

Проте журналістів на засідання не допустили, виправдовуючи це посиленими карантинними заходами. Розпорядження, кажуть депутати, дав особисто міський голова Олександр Маркушин.

Зазначені звіти будуть винесені на сесію міськради 8 квітня для їх затвердження. Проте половина керівників комунальних підприємств не були присутні на засіданні комісії. Зокрема й керівник водоканалу — одного з найбільш бюджетних підприємств.

Першим відзвітував Сергій Скрипник — керівник КП “УЖКГ Ірпінь”. З його слів, кероване ним підприємство отримало за рік, що минув, 113 млн грн доходу, але все одно лишилося в збитках на понад 4 млн грн, з яких 2,7 млн — амортизаційні нарахування та 1,9 млн — борги за комунальні платежі. Загалом за 5 років роботи підприємства споживачі комунальних послуг заборгували цьому КП близько 5 млн грн.

Сергій Скрипник

Присутній на комісії депутат міської ради Тимур Нагалевський (фракція «Європейська Солідарність») наголосив, що КП “УЖКГ Ірпінь” не звітується перед споживачами комунальних послуг в багатоквартирних будинках, які обслуговує, не надає послуги в повному обсязі згідно з договором і не працює належним чином з боржниками. Він підтвердив це на прикладі одного із 136 багатоквартирних будинків, які є в управлінні УЖКГ.

Тимур Нагалевський

Комісія ухвалила затвердити звіт підприємства, проте із застереженнями депутата щодо відкритості й прозорості перед громадою й перед споживачами.

Дискусію на комісії викликало й те, що всі звіти всіх комунальних підприємств виконком пропонує затвердити одним рішенням. Крім того, половини керівників підприємств не були на комісії, відповідно, їхні звіти не були заслухані.

То як же міська рада може затверджувати їхні фінансові історії за 2020-й рік без відповідних висновків профільної комісії? Питання лишається відкритим. Але не надовго. Адже вже 8 квітня відбудеться чергова сесія Ірпінської міської ради, яка й ухвалить з цього приводу остаточне рішення.

Фото - скріншоти із Facebook-трансляції у групі «Ірпінь Daily»