Новини
Головні новини
Ірпінь

Ірпінська міська рада засекречує публічну інформацію про видачу містобудівних умов та обмежень

31.01.2020 ІА Погляд

Засновник проєктів Bild.ua и BildControl.ua Віталій Котенко розповів, що Ірпінська міська рада відмовляється від прозорої співпраці, приховуючи інформацію, що є публічною. Про це він заявив в інтерв’ю популярному в Україні портал нерухомості Domik.ua

Така ситуація власника сервісів, які надають інформацію про надійність новобудов та забудовників столичного регіону та всієї України відверто здивувала. Він зазначив, що при зборі інформації для роботи своїх сервісів багато місцевих контролюючих органів влади пішли їм на зустріч і надсилають містобудівні умови та обмеження (МУО) без жодних проблем. 

Віталій Котенко розповів, що в цьому випадку відзначився  Ірпінський відділ містобудування та архітектури. У відповіді на офіційне звернення про надання МУО вказано, що дана інформація є “службовою інформацією, і саме тому Ірпінська міська рада в особі першого заступника міського голови Олександра Маркушина, що підписав цей документ, не може надати відповідних документів. 

Фото - Domik.ua


Довідково:

Містобудівні умови та обмеження – документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією

Відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону “Про доступ публічної інформації”, до службової може належати така інформація:

1) що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;

2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Будь-яка інша інформація, до якої належаль МУО, повинна надаватись розпорядниками інформації на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року.