Новини
Україна
Вишгород
Суспільство

Інтернет у всіх номерах готелів стане обов’язковим

03.07.2019 Косянчук Інна 0

Рекомендація про облаштування «всесвітньої павутини» в номерах готелів закріплюється державними будівельними нормами

Нині без інтернету практично ніхто вже не уявляє життя. І коли людина поселяється в готель, очікує, що зайти в «павутину» зможе у своєму номері. Але на практиці це є не скрізь – ц низці готелів інтернет «ловить» лише у холі та лобі-барі. Однак нині, як повідомляє «Урядовий портал», відповідна норма увійшла у нові  зміни до ДБН «Готелі». Вони розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП». Ці зміни опубліковані в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №6/2019 та офіційно набирають чинності з 1 жовтня.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГЛев Парцхаладзе зауважив: «Вільний доступ до інтернету в готелях – звичайно, не новинка, проте, уявіть, досі у чинних будівельних нормах не було жодних вимог щодо влаштування інтернет-мережі та необхідних пристроїв для цього. Ми переглянули такі застарілі норми і у змінах до ДБН передбачили, що в кожному номері має бути доступ до інтернету і телебачення. Ця норма є рекомендаційною, проте я думаю, що всі свідомі власники готелів будуть це робити обов'язково для зручності і комфортності проживання».

Зміни передбачають, що будівлі готелів повинні облаштовуватися мережами і пристроями та за необхідністю мати окремі приміщення для організації проводового та безпровідного виходу в мережу інтернет, мобільного та телефонного зв’язку, телебачення. При цьому, рекомендується виконувати розрахунок розподільних мереж телебачення і точок доступу до інтернету так, щоб в кожному номері було не менше 2-х приєднувальних пристроїв. Телебачення та інтернет також потрібно передбачати і в загальних приміщеннях, де можуть перебувати мешканці готелів. Це холи або вестибюлі, кафе, магазини та інші заклади, які входять до складу готелів.

ДОВІДКА. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.