Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

Індія призупинила експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca


Індія, яка є лідером із виробництва імунопрофілактичних препаратів у світі, тимчасово призупинила експорт вакцини Covishield від Oxford/AstraZeneca.

фото: КМДА

Як відомо, вакцина Covishield виробляється індійським Інститутом сироватки крові (Serum Institute of India), якому компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини, таким чином значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19.

Однак Індія, щоб задовольнити попит на препарат всередині країни у міру зростання кількості інфікованих коронавірусом, з 25 березня не буде експортувати вакцини, пише видання Reuters із посиланням на власні джерела.

Призупинення поставок стосується договорів у рамках ініціативи COVAX, яка має забезпечити вакциною близько 180 країн.

На сьогодні Індія вже затримує поставки препарату AstraZeneca до Бразилії, Великої Британії, Марокко та Саудівської Аравії.

Як зазначають у Reuters, Індія не відновить поставки вакцини, поки ситуація в країні із захворюваністю не стабілізується. Нині в країні зафіксовано понад 11 млн 787 тис. випадків COVID-19, з яких одужали більше 11 млн 231 тис. громадян, а понад 160 тис. осіб померли.

Варто додати, що наразі ініціатива COVAX отримала 17,7 млн доз вакцини AstraZeneca із 60,5 млн доз, які Індія експортувала загалом. Багато країн покладаються на програму COVAX для імунізації своїх громадян.

«Ніякого експорту, нічого до того часу, поки ситуація в Індії не стабілізується. Уряд не піде на такий великий крок у той момент, коли стільки людей потрібно щепити в Індії», –

повідомляють у Міністерстві закордонних справ Індії

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді цього тижня вирішив розширити коло тих, кого мають щепити від коронавірусу: з 1 квітня в Індії вакцинуватимуть усіх, хто старше 45 років.

Таким чином, наразі право на щеплення в Індії мають лише люди похилого віку та особи старше 45 років з іншими захворюваннями. Працівники охорони здоров’я та передових служб були вакциновані першими, коли Індія розпочала вакцинальну кампанію в середині січня.

фото: freepik.com

Наразі Індія має понад 51 млн доз вакцини, з них 47 мільйонів – це вакцина AstraZeneca місцевого виробництва, а решта – вакцина Covaxin, розроблена індійською компанією Bharat Biotech.

Нагадаємо, в Україні вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca500 тис. доз якої було закуплено державним коштом, станом на 25 березня щеплено понад 155 тис. людей.

Планувалося, що у рамках COVAX в Україну, за даними МОЗ, Україна у березні – на початку квітня мала отримати ще одну партію в 570 тисяч доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня – ще 1,1 мільйона доз. Загалом передбачено, що Україна отримає 16 млн доз вакцини від COVID-19.

«Погляд» також писав, що близько 60% опитаних українців не готові робити щеплення від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.