Новини
Україна
Київщина
Культура

Зеленський підписав закон про підтримку культури та бізнесу

13.07.2020 Оксана Кириленко 0

Креативні індустрії, заклади культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину.

фото: toursdekiev.com.ua

За закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» проголосувало 343 народні депутати іще 16 червня.

Документом встановлюється зменшення плати за оренду майна за вимогою наймача закладу культури, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли воно не могло використовуватися.

Іще документ надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до Закону України «Про рекламу».

Також буде надаватись держпідтримка кінематографії у формі державної субсидії на розвиток кінопроектів. Зазначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів та фільмів-дебютів вона може бути в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості.

«Креативні індустрії, заклади культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину. Адже їхня діяльність зупинилася майже повністю, й зараз вони живуть у цілковитій невизначеності. Це цілі сфери економіки, які нині перебувають на межі виживання. Вони також сплачують податки й дають людям робочі місця, тому потребують не меншої підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу», – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, вносяться зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» з метою унормування надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

Нагадаємо, у Межигір’ї міняють відпочинок на паркан, сіно та дрова, а у науково-природничому музеї Києва з’явився безкоштовний аудіогід.