Світ-суспільство
За кордоном
Економіка

Війна відкинула російську економіку на чотири роки назад, – Bloomberg

12.08.2022
Надалі спад лише погіршиться.

Війна відкинула російську економіку на чотири роки назад, – Bloomberg - зображення

Вторгнення путіна в Україну лише за квартал відкинуло російську економіку на чотири роки назад. Як зазначають в Bloomberg, повномасштабна війна стала причиною одного з найтриваліших спадів в історії рф.

"Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до рівня 2018 року в другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через послаблення монетарної політики, що підтримує попит. Тим не менш, економіка втратить ще 2% у 2023 році, оскільки європейська енергетична заборона призведе до зниження експорту", –

Bloomberg

Повідомляється, що російська економіка на початку 2022 року почала набирати обертів, однак у другому кварталі перейшла до скорочення. Натомість, згідно із заявами аналітиків, валовий внутрішній продукт вперше за рік скоротився, впавши на 4,7% в річному численні. Зокрема, антиросійські санкції порушили торгівлю в Росії і паралізували її автомобілебудування. І хоча падіння економіки поки що не таке різке, як передбачалося спочатку, прогнозують, що спад погіршиться в наступних кварталах, досягнувши найнижчої точки в першій половині наступного року.

Нагадаємо, в червні Сбєрбанк, Россельхозбанк та Московськй кредитний банк відключать від системи SWIFT. У той же період часу ЄС погодив часткове нафтове ембарго. Крім того, новий пакет санкцій включає відключення від SWIFT "Сбербанку", заборону ще трьох російських державних мовників та накладення санкцій на осіб, відповідальних за військові злочини в Україні. Також нові санкції проти рф ввели США, запровадивши обмеження проти 17 росіян і 16 юридичних осіб.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.