Новини
Новини світу
За кордоном
Економіка

ЄС погодив часткове нафтове ембарго

Це дасть можливість до кінця року скоротити близько 90% імпорту нафти з рф до країн Європи.

ЄС погодив часткове нафтове ембарго - зображення

Лідери країн ЄС дійшли згоди щодо часткової заборони експорту російської нафти до ЄС, про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель.

Таким чином тепер ЄС зможе заборонити ввезення близько 2/3 нафти, що імпортується з рф, "зменшуючи величезне джерело фінансування її військової машини".

ЄС погодив часткове нафтове ембарго - зображення

"Угода про заборону експорту російської нафти до ЄС. Вона охоплює понад 2/3 імпорту нафти з Росії, скорочуючи величезне джерело фінансування для її військової машини. Максимальний тиск на Росію з метою припинення війни", –

голова Євроради Шарль Мішель

Крім того, новий пакет санкцій включає:

·        відключення від SWIFT "Сбербанку";

·        заборона ще трьох російських державних мовників;

·        накладення санкцій на осіб, відповідальних за військові злочини в Україні.

За словами президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, завдяки новому пакету санкцій Євросоюз планує до кінця цього року відмовитися від 90% нафтового імпорту з росії.

ЄС погодив часткове нафтове ембарго - зображення

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що навіть часткове ембарго призведе до того, що росія може втратити близько $10 млрд нафтового прибутку на рік. Крім того він розповів, що також ЄС виділить Україні 9 млрд євро фінансової допомоги спільно з партнерами з G7.

Нагадаємо, про те, що Європейський Союз може узгодити шостий пакет санкцій проти росії керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив 30 травня. При цьому минулого тижня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ембарго на російську нафту – це питання кількох тижнів.

Також раніше повідомлялося, що ЄС виділить Україні 500 млн євро, з яких 490 млн євро передбачені на військову техніку.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.