Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура

Розпочався флешмоб «Київщина читає Лесю Українку»


ЕКСКЛЮЗИВ. Під час старту культурно-мистецького проєкту відомі люди України розповіли «Погляду» про роль видатної поетеси в їхньому житті.

Фото ІА "Погляд"

Сьогодні, 15 лютого, розпочався культурно-мистецький проєкт-флешмоб до 150-річчя Лесі Українки «Київщина читає Лесю Українку». У межах флешмобу відомі люди Київщини й України взяли участь у запису відеоролика й продекламували поезію видатної української поетеси-патріотки. Зйомки відбулися в Київській обласній бібліотеці для юнацтва.

Для відеоролика обрали поезію «DO(Гімн. Grave)» - «До тебе, Україно, наша бездольная мати…» з циклу «Сім струн», присвяченого Михайлу Драгоманову.

Сьогодні поезію читали народний депутат України Єлізавета Богуцька, дипломат і громадський діяч Грігол Катамадзе, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, народний артист України Анатолій Гнатюк, продюсер, актор тп політик Пилип Іллєнко, також до флешмобу приєднвся Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Фото ІА "Погляд"

Організатори проєкту – Київська облдержадміністрація, управління культури КОДА, Київська обласна рада, Вишгородський історико-культурний заповідник.

Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко розповіла «Погляду», що цей флешмоб став продовженням ініційованих і організованих нею культурно-мистецьких проєктів, у яких відомі люди України й зарубіжжя презентують поезію українських митців.

 Зокрема, під час реалізації культурно-просвітницького проєкту «Київщина читає Ліну Костенко» було знято відеоролик-присвяту до 90-річчя української поетеси-шістдесятниці. А до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка посли різних країн читали уривки з творів Кобзаря своїми рідними мовами.

«Не випадково ми обрали для флешмобу  поезію Лесі Українки «DO (Гімн. Grave)». Насамперед цикл «Сім струн» - вибудуваний на семи нотах музичної гами з багатим тематичним і жанровим наповненням, де поєднані особисті й громадянські почуття. А в поезії «До тебе, Україно, наша бездольная мати…», яка відкриває цикл, Леся Українка висловлює любов до Батьківщини, тривогу за її долю, й сподівання на те, що «завітає та доля жадана до нашої рідної хати». Це близьке мені, близьке всім українцям, яким небайдуже і сучасне й майбутнє нашої Вітчизни».

Влада Литовченко, для «Погляду».
Фото ІА "Погляд"

Народний депутат Єлізавета Богуцька розповіла, що нове бачення літератури й історії України у неї почало формуватись упродовж семи років, що вона живе в Києві після переїзду з Криму.

«Роль Лесі Українки в моєму житті переосмислила уже в зрілому віці. Більшу частину свого життя я прожила в Криму. Звичайно, ми  вивчали творчість Лесі Українки, інших українських письменників, однак там все ж більше уваги приділяли російській літературі, ніж українській.  З Лесею Українкою близько познайомилась не так давно. Я працюю в комітеті гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради. І якось моя колега – депутат з Волині, нас запросила до себе, ми відвідали той куточок, де жила і росла  Леся Українка, побували у її домівці. Для мене це стало знаковою подією, торкнулось моєї душі, дало можливість відкрити для себе непересічну особистість Лесі  Українки» .

Єлізавета Богуцька, для «Погляду».
Фото ІА "Погляд"

Дипломат і громадський діяч Грігол Катамадзе розповів про те, що Леся Українка є знаковою особистістю не тільки для нього, а й для кожного грузина.

«Я не перебільшу, якщо скажу, що Леся Українка -  це особистість, яка  дала багато позитивної енергії не тільки українцям, але й грузинам. Ми всі знаємо, що Леся Українка багато років провела в Грузії, нам відомі вірші, яка вона там написала – у тому числі в моєму рідному Кутаїсі, де я народився. Тому для мене Леся Українка – не просто українська письменниця, я її вважаю моєю співвітчизницею» .

Грігол Катамадзе, для «Погляду».
Фото ІА "Погляд"

Завтра, 16 лютого, продовжиться культурно-мистецький проєкт-флешмоб до 150-річчя видатної поетеси «Київщина читає Лесю Українку».

На Київщині заходи до 150-річчя від дня народження славетної Лесі Українки набули поширення. Так, в Ірпені триває мистецький проєкт «Я вічно буду жити».

Фото ІА "Погляд"

Також в Україні реалізується спецпроєкт, присвячений композиторам-шістдесятникам, які створювали нову високу українську музику, яка й сьогодні вражає світ.

Ми розповідали, нещодавно стартував міжнародний флешмоб «Global Lesya Ukrainka 2021», присвячений до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. У його рамках публікують світлини, відео та селфі з портретами.

А також про 10 цікавих фактів із життя Лесі Українки – шлях у мистецтві, стосунки з чоловіками та дружні взаємини із Ольгою Кобилянською, виснажлива хвороба.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.