Новини
Вишгород

Майбутній спорткомплекс викликав ажіотаж серед вишгородців


Тренер з настільного тенісу Валерій Сидорчук згадує ті часи, коли допомагав будувати вишгородський стадіон “Енергетик”. Це був 1966 рік. За його словами — спортивний комплекс не занедбаний, але потребує реконструкції. Пам’ятає, як був директором школи з настільного тенісу протягом 10 років і випустив у доросле життя чимало сильних спортсменів.

Я був директором школи у Вишгороді з 1997 року. По результатам ця школа була кращою у Київській області. 10 років підряд збірна команда не програвала змагань у Вишгороді. На обласних змаганнях займали перше-друге місце. Команда приймала участь у міжнародних змаганнях. Я вже 10 років працюю у Києві, адже приміщення немає. А діти Вишгорода їздять займатися до мене на Оболонь. Тому для мене дуже гостро стоїть питання відновлення школи”.

Тож тренер сподівається, що новий спортивний комплекс буде включати приміщення для настільного тенісу.

Подібну мрію має майстер спорту з легкої атлетики та професійний футболіст Микола Горовий. Він 44 роки займається спортом. І в основному увесь час проводив саме на стадіоні “Енергетик”.

Як я зрозумів, буде не тільки футбольне поле, а й волейбольний та баскетбольний майданчики — але більш удосконалені. Хотілося б мати більш краще покриття на бігових доріжках. Навіть провести спартакіаду школярів з легкої атлетики — ми не можемо. Секторів для стрибків, для метання — ми не маємо. Сподіваємося — це буде у проекті”.

Підтримує створення нового комплексу і заступник директора Комунального підприємства Управління фізичної культури та спорту Вишгородської міської ради Валерій Сидорчук.

Футбол — як найбільш масовий вид спорту у Вишгороді в плані матеріальної бази розвинений на найнижчому рівні. У всіх селах нашого району є футбольні поля, а принципово чомусь до цього часу ніхто не хотів приділяти увагу якісному розвитку бази для розвитку футболістів у Вишгороді. У нас є чимало хороших спортсменів, їм потрібно десь тренуватися і розвиватися. І правильне рішення — що потрібен об’єкт для всіх видів спорту”.

24 квітня пройшли громадські слухання стосовно врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації щодо розробки детального плану території — майбутнього спорткомплексу.

Відбулися громадські слухання. Це добре, адже повинні бути враховані всі думки і пропозиції людей, які тут проживають. За спорткомплексом знаходиться наша святиня — Ольжина гора і річка Почайна бере початок саме там. Якщо будувати спортивний комплекс, необхідно врахувати особливості і все це зберегти, впорядкувати. Там захаращено. Потрібно за територією зробити зону відпочинку для місцевий жителів”, запевняє громадський активіст Микола Юречко.

Нова адмінбудівля, готель та сучасні трибуни

За останніми даними комплексна реконструкція передбачає будівництво нової адміністративної будівлі з додатковими спортивними залами, зведення готельного комплексу на 70 номерів для розміщення спортивних команд під час чемпіонатів, встановлення нових трибун. Також очікується заміна штучного покриття футбольного поля на натуральне, створення професійного покриття на бігових доріжках. Ще заплановано додатково організувати баскетбольний майданчик, поле для великого тенісу і розширення території для вуличних тренажерів.

Водночас активістів найбільше турбує питання фінансування новоствореного комплексу. “Щоб усе було в структурі міста не у приватних руках”, — запевняє голова футбольного клубу “Чайка” Валерій Сидорчук.

Так як на проектні роботи 5 млн грн виділено — отже питання вже опрацьоване, не може бути “сирим”. Тобто вже відомо, які будуть джерела фінансування, але громадськості ще не повідомили”, — стверджує активіст Микола Юречко.

За словами міського голови Олексія Момота, перебудова спортивного комплексу планується саме з ціллю покращення спортивного розвитку міста, а також надання комунальному підприємству самостійності.

Основна ідея — після реалізації цього проекту, щоб спортивне комунальне підприємство було повністю самозабезпечене фінансами. Тому що кожного року досить великі кошти виділяються з бюджету на утримання стадіону та персоналу”, - бідкається міський голова Момот.

Готовий ескіз найближчим часом буде виставлено як технічне завдання і очікується проведення тендеру серед проектних організацій. За попередніми розрахунками, реалізація цього проекту потягне близько 100 млн грн. Це майже річний бюджет міста. За словами мера Вишгорода, місто отримає допомогу від Федерації футболу, Мінрегіонбуду та інших організацій.