#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Технології
Повітря
За кордоном

Ілон Маск заплатить $100 млн винахідникам технології уловлювання CO₂

09.02.2021 Бобрик Юлія 0

Це стане найбільшим заохочувальним призом в історії.

Фото: pixabay.com

Американський підприємець Ілон Маск оголосив про спонсорування міжнародного конкурсу XPRIZE Carbon Removal, мета якого - віднайти економічні та ефективні способи видалення й зберігання вуглекислого газу з атмосфери та океанів.

«Пожертвую $100 млн на приз за найкращу технологію уловлювання вуглецю», – написав Ілон Маск на своїй сторінці у Twitter.

Призовий фонд конкурсу становитиме $100 млн і буде повністю фінансуватися Фондом Ілона Маска і самим бізнесменом. На сторінці проєкту стверджується, що це найбільший заохочувальний приз в історії.

Конкурс стартує 22 квітня, в День Землі, і триватиме чотири роки. Подати заявку можуть як окремі учасники, так і команди, дослідники та представники бізнесу.

Організатори будуть оцінювати робочі прототипи, здатні видаляти не менше тонни вуглецю в день з можливістю зростання до гігатонн. У змаганні будуть враховані екологічна користь проєкту, його економіка і довговічність.

Через 18 місяців після старту конкурсу судді оберуть 15 найкращих команд і виділять їм по мільйону доларів. По $200 тис отримають 25 студентських команд. Решту 80 мільйонів доларів поділять між переможцями. Володар головного призу отримає $ 50 млн, другому місцю дістанеться $ 20 млн, а третьому – $ 10 млн.

Повний список умов буде оголошено після офіційного старту конкурсу.

Як повідомляв «Погляд», промисловий спад, викликаний пандемією COVID-19, не призвів до зниження рекордних рівнів вмісту парникових газів, що утримують тепло в атмосфері Землі, підвищуючи температури на ній. Більше того, вчені вважають, що в найближчі п’ять на планеті стане ще спекотніше.

Нагадаємо, також з’ясувалося, що у земній атмосфері в 4 рази більше пилу, ніж вважалося раніше, тож глобальне потепління може настати набагато раніше.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.