Новини
Світ-суспільство
За кордоном

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти росії

06.10.2022
Цей пакет став відповіддю Європи на триваючу ескалацію та незаконну війну росії проти України.

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти росії - зображення

Рада Європейського Союзу затвердила восьмий пакет санкцій проти рф. Про це в четвер, 6 жовтня, повідомили в Єврокомісії.

Зазначають, що цей пакет є відповіддю на війну росії проти України, зокрема, незаконну анексію української території на основі фіктивних "референдумів", мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз.

"Цей пакет вводить нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 млрд євро для обмеження доходів росії, а також експортні обмеження, що ще більше позбавить військово-промисловий комплекс кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції також позбавляють російську армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на українській території. Пакет також закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7", –

Єврокомісія

Додатково застосовано санкції до фізичних та юридичних осіб. Зокрема тих, хто причетний до російської окупації, незаконної анексії та фіктивних "референдумів" на окупованих територіях/областях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Сюди також входять фізичні та юридичні особи, які працюють в оборонному секторі, наприклад, високопоставлені та військові посадові особи, а також компанії, що підтримують російські збройні сили.

Крім того цей пакет знаменує собою початок імплементації в рамках ЄС угоди G7 щодо експорту російської нафти. У той час як заборона ЄС на імпорт російської морської нафти повністю залишається в силі, обмеження ціни дозволить європейським операторам здійснювати та підтримувати транспортування російської нафти до третіх країн за умови, що її ціна залишиться під попередньо встановленим "лімітом". Це має ще більше скоротити доходи Росії.

"ЄС єдиний у своїй солідарності з Україною та продовжуватиме підтримувати Україну та її народ разом зі своїми міжнародними партнерами, зокрема шляхом додаткової політичної, фінансової та гуманітарної підтримки", –

Єврокомісія

Також зазначається, що санкції ЄС проти росії є ефективними. Вони завдають шкоди здатності росії виробляти нову зброю та ремонтувати існуючу, а також перешкоджають транспортуванню матеріалів.

Нагадаємо, 5 жовтня повідомлялося, що восьмий пакет санкцій проти кремля вже погодили. Тоді ж зазначалося, що до списку санкцій включать 35 нових осіб і компаній росії, залучених у війну проти України, псевдореферендуми та пропаганду.

Також напередодні повідомлялося, що новий пакет має також запровадити правову критерію, яке не допустить обходу санкцій.

Крім того відомо, що восьмий пакет санкцій проти росії не лише додатково обмежує торгівлю з цією країною, а й накладає обмеження на окремих осіб. Зокрема, нові торговельні обмеження мають охопити подальші заборони на імпорт російської продукції. Крім того, пакет санкцій заборонить громадянам ЄС входити до керівних органів російських державних підприємств.

Ще "Погляд" писав про те, що Кабмін повністю заборонив експорт товарів з України до рф. А нещодавно стало відомо, що БЕБ ініціювало арешт російських та білоруських активів на 44 млрд грн.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.