Новини
Суспільство
Новини світу

ЄС готує відповідь на російський лист щодо гарантій безпеки (ВІДЕО)

Раніше цього тижня Росія звернулася до країн – членів НАТО та ОБСЄ, включно з Фінляндією, з проханням надати юридично обов’язкові гарантії безпеки.

Європейський союз працює над спільною відповіддю на лист від Росії з проханням надати гарантії безпеки.

Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Reuters.

"Ми працюємо над координацією відповіді... Ми об'єднані в Європейському союзі, і тому зрозуміло, що відповідь буде показувати цю єдність", – сказала фон дер Ляєн журналістам під час візиту в Гельсінкі.

Фінляндія, яка має найдовший зовнішній кордон ЄС з Росією і не є членом НАТО, зі все більшою занепокоєністю дивиться на зростання агресивності свого сусіда.

"Перш за все, Росія повинна піти на деескалацію", – заявила прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін, з якою фон дер Ляєн зустрілася в Гельсінкі.

Фон дер Ляєн закликала Росію повернутися на шлях "миру та діалогу".

"У разі подальшої військової агресії проти України будуть фінансово-економічні санкції з нашого боку... Сподіваємося, що в цьому не буде необхідності", – наголосила вона.

Нагадаємо, напередодні Росія отримала відповідь на свої вимоги щодо "гарантій безпеки" від США. Там заявили, що закривати двері в НАТО для України не будуть.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.