Хто зможе скористатися спрощеною системою вступу до українських вишів?
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0506_abituriyenty_foto.jpg)
Третього червня запрацюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»
Не обов’язково мати український атестат чи український паспорт, і не потрібно складати ЗНО для вступу до українських вищих навчальних закладів жителям тимчасово непідконтрольних українській владі територій України, які виявлять бажання стати абітурієнтами. Для них завдяки освітнім центрам «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» діє спрощена система вступу.
Цього року робота центрів почнеться 3 червня і триватиме до 27 вересня. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», через які жителі тимчасово непідконтрольних територій можуть вступати в українські виші та профтехи за спрощеною системою, в Україні працюватимуть вже вчетверте».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0506_Vstup_do_vyshhiv_Krym_Donbas.jpg)
Для того, щоб скористатися спрощеною процедурою, вступнику необхідно звернутися до освітнього центру, заповнити освітню декларацію та скласти три вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс). Таким чином, повідомляється на Фейсбук-сторінці Урядового порталу, для вступу НЕ потрібно складати ЗНО, також НЕ обов’язково мати український паспорт чи атестат.
Якщо ж абітурієнт має результати ЗНО чи український атестат, він теж може вступити через освітні центри за спрощеною схемою. Важливо також, що прізвище кожного вступника з окупованих територій обов’язково зашифровується.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів