Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Хто зможе скористатися спрощеною системою вступу до українських вишів?

06.05.2019 Косянчук Інна 0

Третього червня запрацюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»

Не обов’язково мати український атестат чи український паспорт, і не потрібно складати ЗНО  для вступу до українських вищих навчальних закладів жителям тимчасово непідконтрольних українській владі територій України, які виявлять бажання стати абітурієнтами.  Для них завдяки  освітнім центрам «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» діє спрощена система вступу.

Цього року робота центрів почнеться 3 червня і триватиме до 27 вересня. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», через які жителі тимчасово непідконтрольних територій можуть вступати в українські виші та профтехи за спрощеною системою, в Україні працюватимуть вже вчетверте».

Для того, щоб скористатися спрощеною процедурою, вступнику необхідно звернутися до освітнього центру, заповнити освітню декларацію та скласти три вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс). Таким чином, повідомляється на Фейсбук-сторінці Урядового порталу, для вступу НЕ потрібно складати ЗНО, також НЕ обов’язково мати український паспорт чи атестат.

Якщо ж абітурієнт має результати ЗНО чи український атестат, він теж може вступити через освітні центри за спрощеною схемою. Важливо також, що прізвище кожного вступника з окупованих територій обов’язково зашифровується.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів