#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

Хто не зможе проголосувати за мажоритарників

11.07.2019 новин Погляд

Проголосувати за кандидатів у народні депутати по мажоритарним округам зможуть не всі. У Центральній виборчій комісії нагадують про особливості голосування на позачергових Парламентських виборах, що відбудуться вже 21 липня. Оскільки виборче законодавство лишилось незмінним, то вибори до Верховної Ради пройдуть за змішаною системою. Це означає, що одна частина народних депутатів пройде в парламент за партійними списками, інша - за мажоритарними округами. Для цього ЦВК друкує два бюлетені - зі списками партій та кандидатами-мажоритарниками - для кожного округу свій. Але обидва списки виборці отримають в разі голосування за місцем реєстрації . Той, хто робитиме вибір на дільниці не за місцем реєстрації - отримає лише один бюлетень — з переліком партій.
Хоча, якщо ж виборець змінить місце голосування в межах свого мажоритарного округу - то отримає обидва бюлетені. Наприклад, жителі Ірпеня можуть голосувати за кандидатів-мажоритарників у Боярці, Вишневому, Гостомелі та Ворзелі, адже всі ці населені пункти входять в один виборчий округ - дев'яносто п'ятий.