Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Хто кого: у Києві триває синод за участі Філарета і Епіфанія


Сьогодні, 24 травня, в столиці на території Софії Київської проходить засідання синоду Української православної церкви. Які саме питання розглядаються, наразі не повідомляється. Однак за словами учасників, ймовірно, що буде розглянуто конфлікт, що виник між Філаретом та Епіфанієм.

Нагадаємо, що скандал стався через низку резонансних заяв Філарета у бік очільника Православної Церкви України митрополита Епіфанія. Серед них були й звинувачення в занадто тісній співпраці з Константинополем, й апелювання до Коломойського та Зеленського, а епогеєм конфлікту стало те, що Філарет розіслав запрошення на свято вшанування священномученика Макарія усім єпископам, окрім Епіфанія, та ще й на бланках Київського патріархату від імені патріарха. Це було сприйнято як спробу своєрідного показового виступу й оглядин підтримки Філарета з боку архієреїв церкви. Філарет нібито прагне формально відновити Київський патріархат, повернути статут і синод УПЦ КП, а сам він повинен керувати церквою у якості патріарха.
У свою чергу Філарет заявив, що Київський патріархат існує і його ніхто не ліквідовував, а також розкритикував зміст томосу, зауваживши, що він не буде виконувати окремі його пункти.

Хто кого: у Києві триває синод за участі Філарета і Епіфанія

Також серед можливих питань, яке може розглянути синод, за словами Епіфанія, під чиїм головуванням і проходить засідання, буде дозвіл на висвячення в єпископи ПЦУ представника Елладської церкви, грека архімандрита Епіфанія (Дімітріу). «Він може бути вікарним єпископом і обслуговувати парафії греків в Україні. Це було б корисно для визнання ПЦУ на міжнародному рівні, якщо буде ухвалене відповідне рішення. Грецький архімандрит Епіфаній (Дімітріу) може стати вікарним єпископом у Маріуполі, адже наразі у Маріуполі є керуючий єпархією єпископ, додав митрополит.

Перед засіданням синоду екс-голова УАПЦ Макарій зазначив, що оскільки нині є вибраний предстоятель, який керує церквою, тож «колишні предстоятелі повинні мати покору», проте додав: «Філарета не треба відправляти на покій, хай трудиться і працює на розвиток церкви».

Наразі під стінами Софії Київської по вулиці Володимирській зібралося більше сотні людей, які вийшли на мітинг на підтримку Філарета.

Джерела: ВВС, Українська правда