#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

Громади на Переяславщині сформовані, слово за Кабміном

07.02.2020 Оксана Кириленко 0

 5 лютого на засіданні профільного комітету заступник міністра з питань розвитку громад В'ячеслав Негода заявив, що Київська  облдержадміністрація вже направила на затвердження Кабміну остаточний проект перспективного плану формування територій (утворення ОТГ).

«У ході консультацій основну увагу ми звертали на збереження діючих ОТГ або розширення їх складу для посилення спроможності», — зазначив замміністра.  

Як повідомляє "Переяслав Сіті" в останньому публічному проекті цього документу на Переяславщині було закріплено п’ять громад: Дівичківська, Студениківська, Циблівська і Ташанська сільські ОТГ та Переяславська міська ОТГ.

Всі ОТГ, які внесені до перспективного плану, після затвердження урядом визнають спроможними і переведуть на пряме міжбюджетне фінансування.

У процесі підготовки перспективного плану пакет документів про приєднання до Студениківської ОТГ подавали Строківська та Пристромська сільські ради. Решта сіл бажали утворити Гайшинську ОТГ, місто в такому разі залишалося анклавом, що суперечить Методиці формування ОТГ.   

— Пакет документів щодо приєднання до Студениківської ОТГ на підставі рішення загальних зборів жителів села  ми підготували й подали ще 9 вересня 2019 року, — розповів Пристромський сільський голова  Іван Бобровник. —Напряму увійти до цієї громади ми не могли, бо не маємо спільної межі. Очікували рішення сусідньої Семенівської сільради, через яких могли приєднатися до Студеників. 25 січня там відбулися великі збори  і семенівці більшість голосів віддали за Студениківську ОТГ, а не Березанську. Після того відразу ми поїхали на засідання робочої  групи КОДА, але наше питання навіть не слухали.