Новини
Обухів
Васильків
Українка

Готуються фальсифікації: соратник Порошенка Кононенко поставив "своїх" людей на 94-ий округ


У кінці минулого тижня на 94-му окрузі раптово сталася масова заміна членів окружної виборчої комісії. Зі складу ОВК вибули місцеві жителі Василькова і Обухова, замість них комісію наповнили уродженці Одеси та Черкас, які не мають жодного відношення до виборчого округу в Київській області.

За даними видання, це було зроблено штабом одного з кандидатів - одіозного соратника Порошенко Ігоря Кононенко. Там вже не сподіваються виграти вибори чесно і відкрито готуються до масштабних фальсифікацій.

Що це за люди?

Заступником голови Окружної виборчої комісії став Микола Бунякін з Черкас. Бунякін є помічником народного депутата України на громадських засадах Владислава Голуба, одіозного нардепа з «БПП». Ще в 2015 році «Обозреватель» публікував розгромний матеріал про те, що в Черкасах кримінал з 90-х йде в політику завдяки депутату від БПП Голубу. Черкащанин Бунякін є свого роду легендарною особистістю завдяки унікальній здатності працювати на виборах за всіх, хто попросить, і так, як треба. Попросту кажучи, робити потрібний замовнику результат будь-якими способами. У 2011-му і 2014 роках Бунякін очолював в Черкасах міську територіальну виборчу комісію (ТВК) від Партії регіонів. У 2015 році був заступником голови ТВК від «Блоку Петра Порошенка». І ось тепер такий "цінний досвідчений кадр" у нагоді соратнику екс-президента Ігорю Кононенку на окрузі №94.

Секретарем окружної виборчої комісії став ще один виходець з Черкас, Олександр Черниш. Даного члена ОВК у Кононенко завели за квотою «Радикальної партії Олега Ляшка». Черкаський регіон взагалі став справжньою кузнею кадрів для Ігоря Кононенка на 94-ому окрузі.

Нагадаємо, два клони кандидата в нардепи від «Слуги народу» Олександра Дубинського також родом з міст Черкаської області - Максим Дубинський знайдений в Умані, а Вадим Дубинський представляє Смілу. У створенні клонів журналіста Дубинського, який є головним конкурентом для соратника Порошенко, місцеві жителі звинувачують саме праву руку «екс-гаранта».

Крім спішно знайдених в комісію жителів Черкас, в окружній виборчій комісії округу №94 буде «працювати» ціла група одеситів. Незрозуміло, яким чином до округу в Київській області має відношення житель Одеси Сергій Еремеєнко, заведений за квотою «Конгресу українських націоналістів». Одеситка Ірина Андріївна Левіна зайшла за квотою Ліберальної партії України. Редакція знайшла в інтернеті резюме жительки Одеси Ірини Левіної, розміщене на одному з сайтів з пошуку роботи 30 квітня 2019 року. 25-річна представниця Південної Пальміри шукає роботу помічника адвоката або юриста, має досвід рерайтера, секретаря і помічника нотаріуса. І поки шукає роботу, вирішила, мабуть, «зрубати грошей» на "брудних виборах". Чи буде вона потім писати про цей «досвід» в резюме, питання риторичне.

За квотою чесної і принципової партії «Самопоміч» Кононенко завів до складу ОВК на 94-му ще одного одесита Анатолія Євчука.

Крім десантів з регіонів, примітним фактом в заміні членів окружних комісій є сімейні підряди. Так, глава Комісії Світлана Циганій (квота «Європейської солідарності») і член ОВК Олег Зиков, що зайшов по квоті «Інтернет-партії України», не просто є колегами (обидва працюють в Національному авіаційному університеті). Вони знаходяться в цивільному шлюбі, що є прямим порушенням закону. Згадані вище одесити Ірина Левіна та Сергій Еремеєнко також у цивільному шлюбі.

Важливим аспектом термінової заміни членів окружної виборчої комісії стала залученість партій, за квотою яких надходять заміни людей. Якщо маловідомі політсили типу «Інтернет-партії України» або «Ліберальної партії» з'являються на слуху рідко, то участь в брудних схемах із введення до складу комісій «потрібних правильних людей» таких відомих українських політичних суб'єктів як «Радикальна партія Олега Ляшка» або «Самопоміч »викликає подив. Більш того, місцеві журналісти стверджують, що квоту «Самопомочі» в ОВК округу №94 практично у відкриту намагалися продати за 10000 доларів.

Цікаво, «Радикальна партія» і «Самопоміч» спеціально підіграють Ігорю Кононенко? Або це рефлекторна м'язова пам'ять - йти в унісон з членами «Блоку Петра Порошенка», як це робили депутати даних політсил в складі пропрезидентської коаліції 5 років?

І чи в курсі взагалі політики Олег Ляшко і Андрій Садовий, що представники їхніх партій в регіонах торгують квотами до складу окружних виборчкомів?

Навіщо потрібні регіональні варяги і сімейні підряди?

Все просто. Робота штабу Кононенко на окрузі серед людей провалена. Одіозний соратник Порошенка абсолютно не сприймається жителями, його вмовляння і обіцянки викликають негатив і повне неприйняття. Тому Кононенко згортає діяльність з людьми вживу і готується до жорстокої фальсифікації виборів. Піти на кримінал психологічно простіше людям, які не живуть в регіоні - їм не доведеться в майбутньому дивитися в очі жителям Василькова або Обухова. Тому Кононенко набрав людей з Одеси та Черкас, готових за плату піти на порушення.

Чи допоможе це йому виграти вже фактично програні вибори? Відповідь на це питання дізнаємося через 2 тижні.

Джерело: ForUm