Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Готується петиція про повернення партнерських пологів


Громадська організація «Природні Права України» ініціює відміну заборони партнерських пологів.

Фото з Фейсбук-сторінки ГО «Природні Права України»

Партнерські пологи, які уже протягом скількох років стали популярними серед майбутніх батьків України, з початком епідемії коронавірусу потрапитли під заборону. Міністерство охорони здоров’я видало наказ №698, який встановлював обмеження у закладах охорони здоров’я на час карантину, зокрема, на партнерські пологи, однак ще  у липні, як повідомив на своїй Фейсбук-сторінці  народний депутат Ярослав Юрчишин, цей наказ скасували.

Однак у низці регіонів за цю заборону досі продовжують триматися.

«Заборона йде від місцевих управлінь і департаментів охорони здоров'я, і керівництво пологових виконує саме їхні настанови. Поки ці рішення не будуть скасовані, проблема буде лишатись», зазначила співзасновниця ГО «Природні права Україна» Євгенія Кубах ще у червні на ресурсі Українська правда. Життя.

Починаючи ГО «Природні Права України»  моні торить  ситуацію щодо заборони партнерських пологів та адвокації права жінок на під час пологів з березня 2020 року.

«Наразі ми готуємо петицію до Президента України щодо повернення партнерських пологів. Будемо раді громадським організаціям та ініціативам, які готові підписати петицію. Якщо ви представляєте таку організацію або ж можете надати контакти, напишіть, будь ласка, в коментарях, ми вийдемо на зв’язок», зазначається на Фейсбук-сторінці громадської організації.

з 25 листопада заплановано розпочати збір підписів під петицією.

ГО «Природні Права України»  сподіваємося підтримку й подальшу допомогу всіх в поширенні петиції для захисту прав тисяч жінок, котрі народжують в Україні.

Як повідомляв «Погляд», грип і пневмонія забрали більше життів, ніж коронавірус.