Новини
Головні новини
Ірпінь
Суспільство
Київщина-суспільство

Головний поліціянт Київщини Андрій Нєбитов не бачить «Ірпінського Чикаго»?


30 липня до Ірпеня приїздив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. У приміщенні Ірпінської міської ради звітував про роботу територіального підрозділу за 7 місяців 2019 року керівник місцевої поліції Олег Петренко.

На офіційному сайті поліції Київщини у заголовку про цю подію позиціоновано, що головний поліціянт нашої області зустрівся з громадою Ірпінського регіону.

На жаль, цей захід попередньо не анонсувався ні на згаданому сайті, ні на сайті ІМР. З виставлених фото видно, що на зустріч прийшли переважно місцеві депутати, чиновники, члени лояльних до влади громадських організацій.

Тому заангажованих осіб важко назвати повноцінною громадою міста. Складається враження, що про подію не анонсували, щоб не прийшли небайдужі місцеві жителі, які почнуть ставити незручні запитання.

А їх накопичилося до поліції дуже багато, враховуючи й бездіяльність попередників нинішніх очільників правоохоронних підрозділів області та Ірпінського регіону.

Із фрагмента відео вступного слова Нєбитова стає зрозуміло, що для нього провели екскурсію містом, показали парки, фонтани тощо. Посадовцю начебто сподобалося.

Цікаво, а чи відомо йому, які шалені кошти на їх облаштування витрачено? За рахунок чого і досі проводяться такі роботи?

Так, на це пішло сотні мільйонів гривень. Переважно забудовники пайові внески «відпрацьовували» виконаними роботами, собівартість яких відслідкувати практично неможливо.

Роками у довгих шухлядах поліціянтів накопичуються численні матеріали щодо незаконної забудови та нищення природних ресурсів колишнього курортного краю, махінацій, до яких і досі вдаються ірпінські чиновники.

На сайті поліції говориться, що Нєбитов розповідав про напрацювання, позитивні зрушення, здобутки у зниженні вуличної злочинності, співпрацю з громадськістю.

Мовляв, потрібно йти далі у тандемі. Адже без громадськості поліція нічого не зробить.

У тому й справа, що свідома громада змушена постійно відстоювати свої права на гідне життя у місті та «відкривати» очі «сліпим» правоохоронцям на незаконні дії ірпінської влади й спритників-забудовників.

Активні протистояння між активістами та найнятими тітушками точилися, приміром, під час зведення ЖК «Єсенін», по вул. Гостомельське шосе, де велася незаконна забудова.

Фото: imounr.org.ua

Унаслідок цього постраждали мирні жителі, а злочинці так і залишилися непокараними. І якщо у другому випадку небажаних «гостей» вдалося вигнати геть, то в першому – виросли висотки на землі, що поза межами Ірпеня.

До речі, зводив згаданий житловий комплекс ТОВ «ОРЛАН ІНВЕСТ ГРУП», який очолює Антон Мирончук. Скандальний забудовник входить до кола друзів відставного мера Ірпеня Володимира Карплюка.

За ним тягнеться цілий шлейф незаконних забудов. А справжніми «родзинками» стали знищення під будівельні майданчики зелених зон поблизу «Кампи» (Буча) та на території Державної служби охорони (Ірпінь).

У першому випадку найняті забудовником тітушки били та відстрілювали місцевих жителів, які вийшли захищати цінні вікові дерева, а потім зловмисники чинили шалений опір поліції.

У другому – самі правоохоронці стали пліч-о-пліч з тітушками проти небайдужої громади, яка відстоювала від висотної забудови державну землю, передану поліції для службових потреб.

"Картярські" ігри влади з громадою

Не один місяць небайдужі ірпінці не дозволяли проводити незаконний видобуток торфу в заплаві р. Ірпінь. Забудовники отримали облизня та змушені були вивезти техніку.

Але вони не заспокоюються. На заплавних територіях хочуть звести величезний мікрорайон (майже 80 висоток) на землях, що не входять до меж міста і є особливо цінними.

Змінювати їх цільове призначення може лише Верховна Рада та Кабінет Міністрів України. Але аж ніяк не депутати Ірпінської міської ради, якою сьогодні заправляють «Нові обличчя».

Під арештом перебуває ділянка, де на комунальній землі по вул. Соборна, 122-а ведеться багатоповерхове будівництво ще одним одіозним забудовником – Олександром Пікуликом. Незважаючи на це, роботи не припиняються.

Заарештована й територія, де ірпінська влада незаконно знесла приміщення військкомату. За фактом зловживання посадовцями своїм службовим становищем відкрито кримінальні провадження. Цікаво було б дізнатися, як просувається розслідування.

На сайті зазначається, що начальник ірпінської поліції Олег Петренко розповідав про збільшення відсотку розкриття квартирних крадіжок, викриття наркозлочинності, попередження та зменшення вуличної злочинності.

Також про великий показник щодо виявлення та документування водіїв, які керували автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння. А ще про некомплект особового складу місцевої поліції.

До того ж учасники заходу обговорили співпрацю поліції та муніципальної варти щодо реагування на повідомлення громадян про правопорушення.

У цьому ракурсі треба нагадати, як яскраво знеславило себе це штучне формування під час прийняття фейкового Генплану Ірпеня, коли найняті тітушки узгоджували свої дії з мунвартівцями.

Помста за заплаву: Л. Кухалейшвілі спалили машину

Але справжня ірпінська громада більше чекає на результати розслідувань злочинних дій чиновників і забудовників, побиття активістів та знищення їхнього майна.