Новини
Всесвіт

Головна комета цього літа має потрійний хвіст? (ФОТО)

14.07.2020 Бобрик Юлія 0

Сонячний зонд «Паркер» сфотографував хвіст NEOWISE, існує ймовірність, що у комети три хвости.

Фото: NASA / Johns Hopkins APL

Зображення, опубліковане на сайті NASA, було зроблено приладом WISPR, встановленому на борту зонда «Паркер». Невелика чорна структура біля лівого нижнього кута знімка викликана часткою пилу, що опинилася в об'єктиві тепловізора.

Сонячний зонд NASA знайходився в в ідеальній точці, щоб відобразити комету C/2020 F3 (NEOWISE) після проходження нею перигелію – точки орбіти, найближчої до Сонця.

Фото: NASA / Johns Hopkins APL

Ще одне зображення було оброблено для збільшення контрастності і зменшення надлишкової яскравості від розсіяного сонячного світла. На знімку розкривається більше деталей в хвостах комети.

Більш широкий нижній хвіст складається з частинок пилу і тягнеться уздовж орбіти комети, більш вузький і блакитний хвіст складається з іонів, що утворюються з атомів і молекул газів під дією ультрафіолетового випромінювання Сонця.

На знімках Parker Solar Probe видно розрив в іонному хвості. Це може означати, що комета NEOWISE має два іонних хвости на додаток до свого пиловим хвоста, хоча вченим потрібно більше даних і аналізу, щоб підтвердити цю гіпотезу.

Детальніше про те, коли і як побачити комету, яка наближається до Землі раз на 6800 років – за посиланням.

Нагадаємо, космічний зонд Parker Solar Probe знаходиться ближче до Сонця, ніж будь-який інший космічний корабель до цього. Минулоріч він передав перші дані, які допоможуть краще зрозуміти наше небесне світило.